Temat: Instalacja grzewcza

Witam, mieszkam w domku jednorodzinnym, ok. 2 lata. Nieustannie mam problemy z instalacja grzewcza, zaczynając od tegpo że niesamowicie hałasują, zapowietzrają się, nie grzeją równomiernie. za fachowców place za kazdym razem gruba kase!!! ehhh w czym jest problem ??? Proszę o rade............... hmm

2

Odp: Instalacja grzewcza

Witam… jestem hydraulikiem od wielu lat. . Pierwsze pytanie jakie tobie zadam to… czy masz założone filtry w instalacji grzewczej?

forum.ogrzewnictwo.pl

3

filtry w grzejnikach???

4

filtry zapobiegaja przedostawaniu się zanieczyszczen z wody do instalacji grzejnkow

5

ehhh pewnie nie mam takich filtrow zainstalowanych... musze sie tym koniecznie zajc

6

w takim razie ile kosztuje załozenie takich filtrów??? czy jest to opłacalne ?!

7

myślę że filtr do podstawa,  są różne możliwości zabezpieczenia instalacji droższe i tańsze... powinno się używać chociaż prostych filtrów siatkowych , które kosztują kilkanaście złotych przynajmniej takie zabezpieczenie jest konieczne.

8

jestem w stanie zainwestować, byle by się pozbyć problemu. Prosiłbym po polecenie jakiejś firmy...

9

bez względu na to co wybierzesz, czy to będzie filtr skośny tani albo drogi kazdy z nic ma jedynie za zadanie chronić twoje grzejniki przed osadami. wystarczy zwykły filtr skośny mosiężny.

10

Witam, znalazłem w dobrej cenie filtry do wody. myśle że sie sprawdzi, tak jak poradziłeś zwykły mosiężny.

11

Jurekom, u mnie też w pewnym momencie pojawił się hałas w domu, na początku nie wiedziałem, jakie może być jego źródlo, sąsiad dopiero mi podpowiedział, zebym sprawdził instalację i pompę. No i faktyzcnie, źródłem hałasu była pompa, trzeba było ją wywalić i zastąpić nową. Pieniądze wywalone na śmietnik razem z pompa, wiec teraz rozglądam się za dobrą pompą, która posłuży mi dlugo, moim faworytem jst na razie Wilo z wyświetlaczam.