1

Temat: Grzejniki kętowskie

Mam prośbę do kogoś, kto dysponuje starszymi katalogami, literaturą, lub programem obliczeniowym z bazą danych. Potrzebuję określić moc aluminiowych żeberek grzejników "kętowskich" o długości żeberek 570 mm, popularnych w latach 80 i 90-tych. Dysponuję takimi grzejnikami w bardzo dobrym stanie i chciałbym je jeszcze wykorzystać w pomieszczeniach pomocniczych, tylko muszę się upewnić czy dla standardowych parametrów będą miały wystarczającą moc.

Z góry dziękuję
Damian

2

Odp: Grzejniki kętowskie

Witam
Szukałem tych grzejników ale nic nie znalazłem. Proszę poszukać np na stronie www.sankom.pl w zakładce katalogi. Moze tam coś będzie przynajmniej zbliżonego do Pana grzejnika.
Jeżeli jest to do pomieszczenia pomocniczego to raczej nie musi być tam 20 stopni Celcjusza. Na Pana miejscu odszukał bym grzejnik aluminiowy mniej wiecej takich samych gabarytów i przyjąłbym taką moc. Proszę pamiętać, że moce grzejników podają dla różnych parametrów. Proszę odszukać moc dla swoich parametrów np 70/50. Nie ma co tutaj idealnie przyjmować moc grzejników - jeżeli faktycznie jest to pomieszczenie pomocnicze.
Pozdrawiam
Adrian

forum.ogrzewnictwo.pl