Temat: walka o węgiel

Lobby ekologów wojuje z węglem. A jego ceny? Oczywiście rosną.
A co z tymi normami i zawyżaniem norma jakościowych węgla, czy nie spowoduje to usunięcia większości producentów z rynku? I tym wprowadzenie cichaczem zakazu spalania w 5 klasy kotłach węgla?

2

Odp: walka o węgiel

Dokładnie nagonka szczególnie zimą przybiera na zimę. Sam nie wierze w te bzdury bo sam mam kocioł i spalam odsiarczony wysokoenergetyczny ekogroszek Sztygar i moja emisja jest ograniczona do 96% w porównaniu z piecami i kotłami niesklasyfikowanymi. Po prostu spalam czysto i dość tanio ogrzewam dom. Chociaż wcześniej wydałem około 15 tysięcy na urządzenie i instalację. A propos norm jakościowych węgla. Skoro na rynku sa ok. 4 mln kotłów, w tym ok 800 ty. kotłów na ekogroszek, z czego tylko 100 czy 150 tys. to kotły klasy 5 to jaki ma sens podwyższanie tych parametrów, skoro ich efekt na emisje będzie bliski zeru, za to wyeliminuje on znaczną część węgli z rynku i dodatkowo jeszcze podwyższy jego cene. Bez sensu. Proponuje alby ekolodzy przekierowali swój gniew na niesklasyfikowane kotły, które trują. Rząd, ministerstwo, województwa i gminy powinny skupić się na jak najszybszej wymianie wszystkich kopciuchów i je w 99% sfinansować. Wtedy zacznie nam się oddychać łatwiej.

forum.ogrzewnictwo.pl