1

Odp: proszę o pomoc

Mieszkam w bloku 8-rodzinnym ,gdzie jest wspólne ogrzewanie na piec drzewny.B.chciałabym się dowiedzieć jaka jest przyczyna wysokiego zużycia GJ (26)przy włączonym 1 grzejniku i ustawionym na 3,5 przez cały okres grzewczy.Licznik miałam wymieniony i w dalszym ciągu jest to samo Wszyscy pozostali mieszkańcy mając większe metraze zużywają od 6 do 10 GJ Natomiast u mnie zawsze jest od 24 do 27 -przy jednym grzejniku i małym metrażu BARDZO PROSZĘ O POMOC wwyjaśnieniu w/w sytuacji

2

Dzięki...Tylko nie znam nikogo kompetentnego w tej dziedzinie ~POZDROWIONKA~

forum.ogrzewnictwo.pl

3

Najbanalniejszą przyczyną może być nieumiejętne długie wietrzenie, np. przez uchylanie okna lub  nieszczelność stolarki okiennej, co powoduje zwiększenie zużycia energii cieplnej (duża część ciepła wydostaje się na zewnątrz), szczególnie wówczas, gdy grzejnik znajduje się pod oknem. Aby zminimalizować straty należy zakręcić zawór na pozycję zero, odczekać chwilę aż temperatura w pomieszczeniu opadnie, otworzyć okno na 15-20 minut, zamknąć okno, odczekać aż temperatura wewnątrz mieszkania się unormuje i ponownie odkręcić zawór.

4

~~DZIĘKUJĘ ~~

5

Właśnie jeśli chodzi o szczelność, to czy ktoś miał do czynienia z takimi oknami uchylno-obrotowymi jak tutaj  <Reklama;pozdrawiam;Admin >? Nie wiem czy zatrzymują dużo ciepła wewnątrz.

Ostatnio edytowany przez sylwia4012 (2014-01-18 10:07:55)

Może wstaw zdjęcie takiego okna i zobaczymy jak sie prezentuje bo po opisie nie wiem czy dobrze zdiagnozuję. Ważna jest szczelność oraz odpowiednia izolacja budynku.