Temat: Eksploatacja pompy ciepła

Zastanawiam się od dłuższego czasu nad inwestycją w pompę ciepła. Podobno jest to bardzo tanie i ekologiczne w eksploatacji ogrzewanie, choć drogie w zakupie i montażu. Nie do końca znam jednak zasadę działania takiego urządzenia. Tutaj  [reklama] znalazłam informacje o produkcie przeznaczonym do pomp ciepła, ale czy to jest taki surowiec jak np. drewno, którym opalany jest piec? Można to tak porównać?

2

Odp: Eksploatacja pompy ciepła

Siema. Od stycznia jestem ogrzewany przez pompe powietrzną. Ekologiczna to na pewno ale czy tanie to się okaże za jakiś czas. Pompa 8 kW plus piecyk gazowy na propan na 200m2 i 5 osób. woda na 50 i ogrzewanie na 20 dzień i 19 noc. [reklama]

forum.ogrzewnictwo.pl

3

Odp: Eksploatacja pompy ciepła

Bardzo polecam Ci pompy ciepła z [reklama] . Pompy bardzo wydajne, ogrzewają bez problemu cały dom oraz wodę. Ekipa z [reklama] bardzo rzetelna w wykonywaniu swoich obowiązków!

4

Odp: Eksploatacja pompy ciepła

Bartek12 napisał/a:

Zastanawiam się od dłuższego czasu nad inwestycją w pompę ciepła. Podobno jest to bardzo tanie i ekologiczne w eksploatacji ogrzewanie, choć drogie w zakupie i montażu. Nie do końca znam jednak zasadę działania takiego urządzenia.

o co chodzi z tymi pompami możesz obejrzeć sobie tutaj. materiał swego czasu ukazał się na TVP - https://www.youtube.com/watch?v=PR6LQu8114o

5

Odp: Eksploatacja pompy ciepła

Pompy ciepła należą do jednych z bardziej opłacalnych oraz wydajnych instalacji, szczególnie jeżeli zostaną zamontowane przez znających się na rzeczy ludzi.

6

Odp: Eksploatacja pompy ciepła

nie sama pompa ciepła daje nam taką wydajność. wodne ogrzewanie podłogowe wraz z pompą ciepła, oznacza najbardziej wydajny sposób ogrzewania. Promieniowanie cieplne rozchodzi się z dużej powierzchni i tym samym, przy dobrym projekcie i wykonaniu, otrzymujemy wysokie temperatury w pomieszczeniach, bez konieczności rozgrzewania wody w układzie powyżej 45st.