Temat: jak obniżyć koszty?

Jakie macie koszy ogolne eksploatacji ogrzewania na  kociol węglowy? Mnie się wydaje, ze na ogrzewanie wydaje za dużo. Zeszłoroczny sezon zamknąłem kwota 5.800, a domek mamy nieduzy 110 m kw. Chyba cos powinien zmienić, ale co?

2

Odp: jak obniżyć koszty?

Nie musisz biegac po skladach, to już nie te czasy. Teraz sa już sklepy internetowe z weglem. Ja kupuje .<Reklama;Pozdrawiam ;Admin>. Malo tego jeśli nawet zabraknie ci wegla, bo dostawa będzie pojutrze możesz dokupić pare workow – tyle ile zdołasz zaladowac do autka nawet w markecie budowlanym. Powaga widziałem ich w castoramie, chyba nie maja tam wszystkich gatunkow wegla, ale zwykly ekogroszek na pewno taam dostaniesz.

forum.ogrzewnictwo.pl

3

Racja, rozejrzyj się za nawą markoa ekogroszka. Ja pale gold line, wystarczają mi 3 tony, bo jest wysokoenergetyczny. Ale fakt w zimowe wieczory – 3 razy w tygoniu, nie dla ciepla ale, jak mowi moja żona dla atmosfery palę w kominku.

4

Wezwij serwisanta niech zrobi przegląd pieca i może cos z ustawieniami pieca nie tak. Tez przychylam się do sugestii panow, możliwe ze masz za slaby wegiel. Ja pale zima kalorycznym, latem abypodgrzac wode kulkami i miałem. Ekonomicznie wychodzę nie j=najgorzej ok. 4500 – a mamy większy domek.

Zgadzam się,być moze po prostu sterownik jest wadliwy i trzeba go wymienić,a poza tym czeka Cie gruntowne czyszczenie pieca,bez tego ani rusz. Inna sprawa to sam opał,polecam zamiast ekogroszku zwykły węgiel.

6

Obecnie bardziej wydajne i tańsze w użyciu są piece na pelet... poza tym to piece ekologiczne. Może warto zatem wymienić piec...

7

antek.yelol napisał/a:

Jakie macie koszy ogolne eksploatacji ogrzewania na  kociol węglowy? Mnie się wydaje, ze na ogrzewanie wydaje za dużo. Zeszłoroczny sezon zamknąłem kwota 5.800, a domek mamy nieduzy 110 m kw. Chyba cos powinien zmienić, ale co?

to wydaje się sporo, jak piszą poniżej koledzy cos może być z ustawieniami skorto tyle bierze.