1

Odp: D'Alessandro CSI - opinie użytkówników

Witam, chciałbym założyć wątek dla użytkowników tego kotła. Ja mam go już trzeci sezon i nie miałem z nim jeszcze problemów. Jak wam się on sprawuje, czym głównie palicie i jakie macie ustawienia na sterowniku ?

2

Ja po 4 sezonach dopiero wymieniałem ślimaka. Dobrze przemyślane ma położenie miejsc które trzeba czyścić - szybko można go przeczyścić. No i wygoda - nigdy nie byłem zwollennikiem spędzania połowy dnia wkotłowni

forum.ogrzewnictwo.pl

3

ja pale głównie pelletem ale przepalałem też groszkiem i łykał bez problemów. Oprócz zapalarki i dobrego systemu napowietrzania to chyba największym atutem jest sterownik. Prosty w obsłudze ale funkcjalny - pogodówka, współpraca z trzema pompami i dostosowywanie mocy kotła do zapotrzebowania

4

Mi najbardziej do gustu przypadła zapalarka - za nic nie wróciłbym do zwykłego kotła na węgiel.

5

U mnie to pierwszy kocioł ale nie zamieniłbym go na inny. Sąsiad ma kostrzewe też na pellet i pełno przygód z  nią związanych - jak nie sonda to cos innego. Tutaj jedynie zrywało mi zawleczke jak miałem jakiś trefny pellet. Teraz pale głównie goldPelletem i jest gitara

6

Znajomy ma taki piec i nie narzeka, choć ten jest mocno zautomatyzowany, ale jak dotąd nic tam się nie popsuło.

Wszystko działa jak należy - automatyczna zapalarka i kontrolery temperatury robią wszystko same. Ale słyszałem też, że czasem psuje się ślimak i trzeba go wymieniać. Na osłodę producent daje chyba 10 czy 12 lat z tego co mi znajomy mówił.

7

Mnie jeszcze pozytywnie zaskoczył w momencie kiedy zabrakło prądu - automatycznie wyłączył się a w momencie kiedy wznowiono dostawy sam się włączył, rozpalił i nagrzał do normalnej temperatury

8

A próbowałeś spalać w nim jakieś ziarna ? Przy zakupie mówili że dobrze sobie radzi z nimi ale jeszcze nie testowałem - trzymam się pelletu.

9

Paliłem swojego czasu owsem i mieszanką owsu i pelletu - dobrze sobie radzi z nimi. Śmiało można palić samym owsem.

10

Za pare dni staną się posiadaczem kotła CSI 20, już nie mogę się doczekać !

11

Od tygodnia użytkuje kocioł CSI 20. Jak dobrać ilość, prędkość podawania pellets?

12

Cezar napisał/a:

U mnie to pierwszy kocioł ale nie zamieniłbym go na inny. Sąsiad ma kostrzewe też na pellet i pełno przygód z  nią związanych - jak nie sonda to cos innego. Tutaj jedynie zrywało mi zawleczke jak miałem jakiś trefny pellet. Teraz pale głównie goldPelletem i jest gitara

Zrywanie zawleczki to przypadłość ślimaka przy użytkowaniu peletu... zbyt wysoka temp. w kotle mała liczba spiekania peletu powoduja że pali sie on już w podajniku i drobinki żużla zakleszczają ślimak
Leczenie: Kupować sprawdzony i pewny towar
Będzie hulał aż miło
Pozdrawiam
"Czytanie to forma rozwiązywania
problemów w najmniej oczekiwanym momencie"

Wielu myśli że ktoś może ... ale wszyscy potrafią....

13

Witam jestem posiadaczem kotła csi 18 od 6 lat mam pytanie ile średnio spalacie pelletu.Ja spalam ok 4-5 ton 120m

14

pale pell maxem od ........ wychodzi mi średnio 5-6 ton.

15

Witam. Posiadam  CSI20. Czy jest ktoś kto ma podobny piec i może pomóc technicznie? Wydaje mi się ,że dużo spala pelletu ok 40-45kg/dobę. Dom 115 dołu, ogrzewanie podłogowe ,w 3 pokojach kaloryfery. Poddasze nie zamieszkałe, nie ocieplone. Chciałbym się dowiedzieć jakie parametry ustawić?