Temat: czym palic w nowym kotle?

Szwagier namawia mnie na wymiane kotla z podajnikiem, ze niby taki eksta. Warto, czy nie? A jeśli tak, to czym palic? Mieszanka, weglem z konkretnej kopalni?

2

Odp: czym palic w nowym kotle?

Pal czym chcesz. Zrob tylko jakas kalkulacje kosztów. Mi oplaca się palic latem, w celu ogrzania wody tylko kulkami mialowymi i ekogroszkiem do tani opal. Zima zmieniam rodzaj i przezucam się na ten o wyszej wartości opalowej. Wychodzi niedrogo, a ja i moja familia jesteśmy zadowoleni z efektow.

forum.ogrzewnictwo.pl

3

Kolapnia nie ma az takiego znaczenia, bo widomo tam znajduja się na roznych wysokosciach rozne pokłady, a wegiel raz jest lepszy raz gorszy. Dla mnie wazna jest cena, nie będę przeplacal, wywalal bajońskich sum na wegiel z kopalni ze slaska. Wole tansze rozwiązania. Zasypuje podajnik miałem i kulkami. Zima zwykłym ekogroszkiem. I jakos nie narzekam na ogromne wydatki za ogrzewanie,nie jest nam tez zimno. Groszek od t.o. spełnia nasze oczeikiwania energetyczne.

4

sory KOPALNIA

5

Ten t.o. ma slaba prase. Na innych portalach trochę po nich jada. Dziwi mnie to hejtowanie, bo wiadomo maja niskie ceny, za które nie można oczekiwać produktu z najwyszej polki. Nizsza cena rowna się podukt o obniżonej energetyczności. Chcesz mieć wieksza moc w podajaniku, trzeba się liczyc z wyzszymi kosztami. Dla mnie to niewytlumaczalne, ze ludzie tego nie rozumieją i ciagle za grosze oczekują cudownego worka, który ogrzeje ich przez caly sezon.

6

Sa bez zarzutu. Polecam