1

Temat: Obklejenie obudowy płytkami klinkierowymi.

Witam.
Zastanawiamy się z żoną nad obudowaniem bryły kominkowej(wkład kominkowy plus akumulatory ciepła, wszystko obudowane czarnymi płytami szamotowymi) płytkami z klinkieru. Spotkaliśmy się ze zdaniem, że nie powinno się tego robić, bo płytki mogą odpadać pod wpływem ciepła. Jak z tym jest rzeczywiście? Jest się o co martwić?

Odp: Obklejenie obudowy płytkami klinkierowymi.

Wszystko jest w zasadzie kwestią odpowiednich parametrów i od tego powinniśmy tutaj zacząć. jeżeli płytki będą położone prawidłowo i nie bezpośrednio do blachy to nie ma raczej obawy o to,że z czasem zaczną odpadać pod wpływem ciepła.

forum.ogrzewnictwo.pl

3

Odp: Obklejenie obudowy płytkami klinkierowymi.

Szczerze mówiąc fajnie to wygląda na projektach, jednak u mnie to wyszło strasznie ciężko i mimo, że Pan z firmy wykonawczej z Lublina odradzał nam ten pomysł to i tak sie uparliśmy. Ale zdanie zmieniliśmy po ułożeniu już pierwszej (z trzech) ścianki. Strasznie ciężkie to wyszło i toporne.  Teraz jest wygładzona płyta malowana na fajne świeże kolorki i jest ładnie.

Odp: Obklejenie obudowy płytkami klinkierowymi.

A teraz po jakimś czasie klinkier nie czernieje Wam? Bo słyszę wiele opinii,że wlaśnie tak się dzieje więc ciekawe jak jest w waszym przypadku.