1

Odp: dodatkowa pompa cyrkulacyjna

Jestem administratorem kilku bloków mieszkalnych zaopatrywanych w ciepłą wodę z węzła grupowego. Niestety ostatni z bloków szwankuje pod względem cyrkulacji ciepłej wody (brak cyrkulacji w ostatnich pionach).
Prosze o podpowiedź czy zamontowanie na rozdzielaczach ostatniego bloku dodtakowej pompki cyrkulacyjnej rozwiąże problem?(podpowiedź konserwatora).
Wydaje mi się, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca ponieważ może spowodować zaburzenie ciśnień w innych blokach.
Jaki będzie wówczas rozkład ciśnień i czy takie kombinacje wchodza w grę?

2

ja bym nie kombinował.Zacząłbym od skryzowamia pionów cyrkulacji. Jeżeli na pionach są zawory grzybkowe sprawdz zawór na pionie który nie wraca zdarza się że grzybki sie obrywają zawór niby jest odkręcony ale nie ma przez niego przepływu.

forum.ogrzewnictwo.pl

3

Witam,

Jakby ktoś szukał urządzenia do sterowania układem cyrkulacji CWU, to ja polecam ST-11 Eco Circulation firmy TECH Sterowniki, więcej znajdziecie na ich stronie. U mnie działa dobrze, są małe oszczędności energii, ciepła woda od razu, nie trzeba długo czekać, jak to było przed zainstalowaniem pompy cyrkulacyjnej. 

Podaje najważniejsze funkcje tego sterownika:
- sterowanie pracą pompy cyrkulacyjnej,
- kontrola temperatury zadanej w gałęzi cyrkulacji,
- inteligentne sterowanie pracą układu cyrkulacji,
- zabezpieczenie przed przegrzaniem (uruchamianie pompy cwu),funkcja antystop,
- regulowany czas pracy pompy

Wyposażenie sterownika:
- 2 czujniki temperatury
- czujnik przepływu
- wyświetlacz LCD