1

Odp: Woda grzana prądem

Elektryczne podgrzewacze wody, mimo wysokich cen energii elektrycznej, cieszą się dużą popularnością. Mają na nią wpływ niskie koszty montażu instalacji i małe gabaryty urządzeń grzewczych. Faktem jest również to, że podgrzewacze przepływowe można zaliczyć do energooszczędnych rozwiązań, ponieważ pobierają prąd tylko w momencie poboru ciepłej wody.
Ogólnie elektryczne podgrzewacze wody możemy podzielić na przepływowe oraz pojemnościowe. W przypadku przepływowych podgrzewaczy ciepłą wodę uzyskujemy natychmiast po odkręceniu kranu i jest ona dostępna bez ograniczeń. Natomiast w pogrzewaczach pojemnościowych ciepła woda podgrzewana jest w zasobniku, a jej dostępność uzależniona jest od pojemności właśnie tego zbiornika.

2

Odp: Woda grzana prądem

Witam.chce kupic podgrzewacz 9kw trójfazowy kospel ze sterowaniem elektronicznym i przeczytalem jego dane techniczne i zalety w których jest;możliwośc dogrzewania wody wstępnie podgrzanej,tem.wody na zasileniu do 70C.pytanie. czy moge podlączyc rurke z bojlera cwu (ciepla woda) bezposrednio pod podgrzewacz , woda wstepnie podgrzana ,jakie zastosowac ,zawory mieszalne,

forum.ogrzewnictwo.pl

3

Odp: Woda grzana prądem

Elektryki są może i niezle, ale przeciez ich sprawność w porównaniu do pogrzewaczy z pompa ciepla np. aristona, jest mega niska! 85% a z pompa maja Az 300%! Do tego elektryk pochlania prad non stop, a pompa pobiera energie z powietrza, przetwarza na cieplo, które potem ogrzewa wode. Dziala nawet na mrozie (do -7stC), wiec radze się zastanowic co jest lepsze;)

Ostatnio edytowany przez igraszka (2013-07-17 15:14:17)

4

Odp: Woda grzana prądem

Tego typu ogrzewanie jest niestety dość kosztowne.

5

Odp: Woda grzana prądem

Elektryczne ogrzewanie nr. 1 jeśli chodzi o cenę. I mało tego, bo ta cena nie przekłada się jakoś wybitnie na wygodę i jakość..

6

Odp: Woda grzana prądem

tanio, a zasadzie za darmo można ogrzewać cwu poprzez panele słoneczne, czy fotowoltaiczne. oczywiście pozostaje kwestia inwestycjia, ale potem grzejemy za free