1

Odp: instalacja ogrzewania podłogowego - układ rur

witam,

jestem w trakcie planowania ogrzewania  domu.
w łazience oraz w holu chciałbym położyć ogrzewanie podłogowe.
czy ktos moglby mi pomoc i doradzic jaki uklad rur wybrac? slyszalem o ukladach w ksztalcie spirali lub meandru - jakie są roznice? jakie sa zalety takich ukladow?

z gory dziekuje za pomoc.
pozdarwiam

2

witam
spirala inaczej zwana ślimakiem daje równomerny rozkład temperatury podłogi poprzez to że obok rury o najwyższej temp biegnie rura o najniższej temperaturze,w rozwiązanu meandru rura wychładza się wraz z długością na początku masz ciepło potem chłodno.przy obiegu do 3 mk nie ma prawie znaczenia póżniej tylko ślimak. pamiętaj też aby w jednej pętli nie było więcej rury niż 80 do 90 mb.

forum.ogrzewnictwo.pl

3

tutaj sa zdjecia jak to sie wykonuje dokładnie >> reklama << prosze dzwonic jak co oferujemy kosultacje

4

Witam                                                                                                                                                                                                          Proszę o dokładną informację na temat próby ciśnieniowej  zamkniętej instalacji co. ,którą wykonałem rurkami miedzianymi w domu jednorodzinnym, 12 grzejników konwektorowych. Po napełnieniu układu do 3 at. i zamknięciu , ciśnienie spadło o0,2 at. w czasie pierwszej doby , druga doba o ok. 0,18 at . Instalacja zamontowana w miejsce starej inst. grawitacyjnej z tego powodu posiada 4 piony . Rury na pionach o średnicach 28 i 22 mm a pojemność bez kotła ok 90 l. Dodam że do próby ciśnieniowej odciołem kocił miałowy i naczynie zbiorcze . Proszę o informację na temat spadku ciśnienia w wyniku odgazowania wody (temp~15 C )i czasie jej pełnego odgazowania. Dziękuję i Pozdrawiam.

5

mam piec dwufunkcyjny obieg zamkniety czy moge podlaczyc piec weglowy jak tak to prosze o schemat

6

Witam!

Chciałbym was poinformować o nowych głowicach firmy Danfoss. >>REKLAMA<< Admin

7

Do ogrzewania powierzchniowego stosuje się specjalny rodzaj rury miękkiej w osłonie z tworzywa sztucznego. Dzięki specjalnym procesom produkcyjnym rury zwinięte w postaci kręgów oznaczają się wyjątkowa plastycznością, można je bez wysiłku i nakładu sił odwijać i układać.
Najczęściej stosowanym wymiarem rur stosowanym w tego typu ogrzewaniu jest rura 12x0,7 i 14x0,8. Wykonana z CU-DHP zgodnie z normą PN-EN 1057, występuje w stanie miękkim R220, w kręgach 50m. W ostatnim czasie popularność zyskuje również kompozytowa rura cienkościenna. Jest to rura miedziana o cienkiej ściance z trwale zespoloną otuliną. Rura ta jest ok. 50% lżejsza i 40% tańsza od klasycznej rury stosowanej w ogrzewaniu  powierzchniowym, zachowując przy tym jej wszystkie zalety. Najczęściej stosowanymi wymiarami w tego typu ogrzewaniu : 14x2 i 18x2 (grubość ścianki miedzianej 0,35 mm).