1

Odp: wybór pieca co

Całą moją wiedzę na temat pieców co zdobyłęm w dniu dzisiejszym. Jeżeli więc będę pytał o rzeczy śmieszne, dziwne, oczywiste, takie na które odpowiedź znajduje się dwa posty niżej to z góry przepraszam.

A teraz do rzeczy:

Padł stary piec - ma 30 lat i cieknie - podjeliśmy decyzję o wymianie.

Jaki piec powinniścmy wybrać?

Stary nieocieplony dom na wsi, z pełnym podpiwniczeniem, starymi oknami i nieocieplonym strychem o powierzchni około  100 m2.

Wysoki komin, nie ma problemów z ciągiem. Niestety w trakcie budowy domu zmianie uległ projekt i w konsekwencji komin ma uskok, co powoduje, że bez znacznych nakładów nie da się w koninie zamontować rury z blachy kwasowej.

Z tego co mi się udało ustalić przy nowoczesnych wysokoenergetycznych piecach istnieje ryzyko, że na ściankach komina będą się osadzały produkty spalania, przez co komin będzie się zapychał w domu będzie smierdziało, a smoła będzie wychodziła z komina.

Chcielibyśmy kupić solidny piec w umiarkowanej cenie, który posłuży nam co najmniej kilkanaście lat.

Po zapoznaiu się z dostępną ofertą wybór padła na firmę Zębiec, a konkretnie na jeden z dwóch pieców: KWK 12 KW lub SWK 14 KW.

Bardzo proszę o pomoc.

Chciałbym poznać Wasze opinie po pierwsze na temat samego producenta, ewentualnie jakieś alternatywy, jak również na temat typu pieca oraz jego mocy. (czy te modele które analizujemy są odpowiednio dobrane do parametrów naszej starej, wiatrem podszytej chałupy).

Będę wdzięczy za każdą pomoc.

Rafał

2

Zębiec jest jak najbardziej OK. Sam dobór kotła skonsultuj z ich specjalistami. Serio!

forum.ogrzewnictwo.pl

3

AnTonik napisał/a:

Zębiec jest jak najbardziej OK. Sam dobór kotła skonsultuj z ich specjalistami. Serio!

Jeżeli chodzi o wybór f-my, to decyzja zależy od ciebie, ale odn. mocy, to przy takim stanie budynku może to być za mało...
Przemyśl to raz jeszcze.

4

A tak z innej strony, to poniżej fotka z uruchomionej mojej kolejnej konstrukcji.

Pozdr.
slazdu@o2.pl
P.S. Najważniejsze, by klient był zadowolony... smile

Post's attachments

S5001406.JPG 64.37 kb, nigdy jeszcze nie pobrano pliku. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

5

Jeśli nie planujesz docieplenia mieszkania, to 15 kW może być za mało. Jesli zaś planujesz docieplenie - to powinno starczyć - ale tylko powinno. Musisz po prostu skalkulować zapotrzebowanie domu na Ec.

Co do samego Zębca, to kotły są dobre.

6

Dużo słyszałem właśnie o kotłach centralnego ogrzewania firmy Zębiec. Nie jestem w posiadaniu kotła tej firmy ale przymierzam się do wymiany kotła i szczerze to biorę Merkurego pod uwagę.