1

Odp: Jaka pompa ciepła?

Chciałbym zastosować  pompe ciepla dla budynku o powierzchni 200 m. Prosze o poradę.

2

Witam musisz zacząć ot mniejwięcej zorientowania się ile masz wody w instalacji, każdy instalator mniejwiencej się orientuje, możesz spytać, a jak nie to policz grzejniki, określ ile zawiera jeden, ile zawiera piec, i rurki, i dobierzesz sobie pompe smile u producenta smile pozdrawiam

forum.ogrzewnictwo.pl

3

pioro 4- głupszej odpowiedzi nie można było udzielić
Neo pyta o pompę ciepła!!!
Proponuję spokojnie podejść do sprawy, dlatego że pompy ciepła nie dają więcej niż 55oC na zasileniu (wyjątkowo 60oC), konsekwencja: powierzchnia grzejników rośnie, rury trzeba dawać grubsze. Poza tym jeżeli masz obok gaz to odpuść, chyba że masz kasy jak lodu. Zleć zrobienie projektu komuś kto się zna na parametr np. tz/tp=55/45oC, pompy nie dobieraj za małej- można tak tylko robić ale przy kociołkach. Zastanów się czy chcesz pionowe sondy czy poziome - jest zasadnicza różnica. Sprawdź jaki masz przydział mocy elektrycznej!
powodzenia

4

Czy dalej mozna podjac ten temat....
Czy ktos kto ma juz od pewnego czasu pompe ciepła,moze napisac czy jest on z jej działania zadowolony ? czy sie sprawdza ?

5

neo napisał/a:

Chciałbym zastosować  pompe ciepla dla budynku o powierzchni 200 m. Prosze o poradę.

Powierzchnia mieszkania to trochę za mało, żeby zdecydować się na dany model pompy ciepła. Polecam zastanowić się także nad takimi czynnikami:

czy pompa ciepła ma spełniać tylko funkcje grzewcze,
czy ma również zapewnić wentylację z odzyskiem ciepła,
czy ma zapewnić chłodzenie w okresie letnim,
czy ma ogrzewać basen,
czy zapewnić zdalne sterowanie pompą, itp.

Ogólnie obecnie jest coraz większy wybór marek i modeli, więc można praktycznie znaleźć coś na każdą kieszeń...

6

binczar napisał/a:
neo napisał/a:

Powierzchnia mieszkania to trochę za mało, żeby zdecydować się na dany model pompy ciepła. Polecam zastanowić się także nad takimi czynnikami:

czy pompa ciepła ma spełniać tylko funkcje grzewcze,
czy ma również zapewnić wentylację z odzyskiem ciepła,
czy ma zapewnić chłodzenie w okresie letnim,
czy ma ogrzewać basen,
czy zapewnić zdalne sterowanie pompą, itp.

Ogólnie obecnie jest coraz większy wybór marek i modeli, więc można praktycznie znaleźć coś na każdą kieszeń...

Masz racje
Tutaj zdecydowanie mysle przewaga jest cena ,za która mozna podłaczyc pompe ciepła.
Ja mam juz wybrana firme ,która podłaczy mi pompe, i tutaj dla mnie to własnie cena tak naprawde przesadziła o wyborze.

7

Witam od ponad 2 lat jestem użytkownikiem pompy ciepła Nibe typu Fighter 1245 8KW i muszę podzielić się z Wami pozytywnymi wrażeniami. Na początku też miałem pytania jak pewnie większość z Was typu: ile będzie kosztować utrzymanie takiej pompy, czy ogrzewanie gazowe lub olejowe nie jest wydajniejsze? Prawda jest taka, że dopóki nie spróbujesz to się po prostu nie dowiesz.. Teraz po czasie jaki upłyną mogę śmiało stwierdzić, że system ten jest bardzo wydajny i stosunkowo niedrogi w montażu i utrzymaniu a i nie zatruwając środowiska człowiekowi żyję się jakoś lżej. Mogę podać dla osób zainteresowanych stronę firmy, która szybko i bez żadnych problemów uwinęła się z montaże oraz udzieliła mi wielu fachowych porad -->
Osobiście również jestem otwarty na wszelki pytania, ponieważ wiem jak ja się czułem gdy decydowałem się na to i ile pytań w związku z tym miałem.
Pozdrawiam

Ostatnio edytowany przez mkMichal (2015-01-11 14:58:44)

8

Jak długo trwał zwrot Twojej inwestycji?

9

100 lat

10

Też myślę o pompie ciepła. Mógłbyś podać nazwę tej firmy z której korzystałeś?

olaW,

Jeżeli sprawa jest aktualna, to polecam pompy ciepła Buderus. W naszej ofercie dostępne są urządzenia, wykorzystujące energię zarówno z powietrza, gruntu jak  i wody gruntowej. Nasze rozwiązanie można dostosować do oczekiwań, wymagań oraz do posiadanych warunków, w czym z przyjemnością pomogą nasi doradcy techniczni.

Z pełną ofertą pomp ciepła zapoznać się można w zakładce http://www.buderus.pl/produkty/kategori … py-ciepla/ na naszej stronie internetowej. W przypadku pytań, zapraszam - postaram się pomóc.

Pozdrawiam,
Konsultant marki Buderus

12

markurz napisał/a:

Jak długo trwał zwrot Twojej inwestycji?

markuz zastanów się raczej ile będzie trwał zwrot twojej, bo to zależy od wielu czynników jak powierzchnia domu, izolacja i sposób ogrzewania (podłogówka/ścienne) no i np czy ktoś dostał dofinansowanie, czy też nie. policz to dla swoich zmiennych tutaj - [reklama]

Ostatnio edytowany przez pappenhaimer (2015-10-28 17:17:16)

13

Najlepiej poczytać i skonsultować się z dobrym instalatorem. Tu znajdziesz chyba wszystkie informacje na temat pompy ciepła [REKLAMA] no i oczywiście możesz liczyć na pomoc doświadczonego zespołu. Pompy będą coraz bardziej popularne i pewnie tańsze. To świetne rozwiązanie dla budynków jednorodzinnych, czy małych przemysłowych.

14

co do ich popularności, to nie używałbym czasu przyszłego. w mojej opinii już są bardzo popularne - szczególnie na zachodzie - a kwestia całkowietego przestawienia się na nie, to kwestia 1-2 pokoleń