1

Odp: Ogrzewanie kominkowe w świetle prawa.

Jak sprawę ogrzewania kominkowego reguluje Polskie prawo?

2

nie wiem , ale wieieplik czy cos takiego
m jedno że ogrzewanie kominkowe jest tylko dobre jako dodatkowe możesz mi uwierzyć własnie jestem na etapie budowy domu i zamontowałem

1 / ogrzewanie kominkowe w systemie formy Dospel  Cieplik chyba
2/  centrale wentylacyjna z odzyskiem ciepła

mam grzejniki , piec na eko groszek z podłączonym termostatem pokojowym

i

najlepiej chodzi Piec na eko groszek , zasypiesz i masz spokoj na dwa dni
a w kominku nawet przy dużym wkładzie oczywiście zależy od przekroju komina załadujesz kominek pali sie fajnie ciepełko leci  ale starcza na max 2 godziny  do dupy to

Kominek tylko jako ozdobę tak bym zrobił  bez żadnych systemów szkoda kasy bo pewnie ładnie o tym piszą ale koszty tez są znaczne

Ja np kopiłem po promocyjnej cenie jako pracownik firmy  50% w kieszeni za sam materiał jeszcze montaż  a liczą ładnie firmy instalatorskie

dałbym sobie z tym spokój

Nie dajcie się naciągać   jak coś to służę pomocą nawet wizualną  zapraszam na budowę do mnie

forum.ogrzewnictwo.pl

3

Tomek! Ładnie to ująłeś!!! Kominki są do ...!!! JAko atrakcja lub do złamania lekkiego chłodu w chałupie.
Po pierwszym sezonie mało komu chce siie palić,
Hej!

4

ja mam kominek z rozprowadzeniem+wymiennik na odprowadzeniu spalin podłączony do c.o. ogrzewałem dom o powierzchni 150m2 co prawda ubiegł zima była lekka ale w domu było 22-24 stopnie nieprawda że trzeba dokładać drewno co 2 godziny wkład do palenia ciągłego utrzymuje żar do 8 godzin więc co tyle wystarczy dokładać osobiście bardzo sobie chwalę
(lepiej siedzieć w salonie przy kominku i oglądać telewizję niż w kotłowni dokładać węgiel lub kontrolować piec) poza tym koszt drewna na cały sezon to około 1000 zł (10 m3 drewna)
Pozdrawiam

5

do zwykłego kominka wstawiłem podkowe jako wymiennik ciepła który chcę podłączyć w miejsce powrotu do kotła olejowego typu ULRIH jako ostatni grzejnik ,CAŁA INSTALACJA JEST ZABESPIECZONA ZAWOREM CIŚNIENIOWYM 2.5Mp ORAZ NACZYNIEM PRZEPONOWM 8 l, [obieg wymuszony przez pompę] czy potrzebóję dodatkowych zabezpieczeń

6

kochany gdzie kupiłeś drewno za 100 za m3 [suche]bo we wrocku dąb buk 200 zł za m3 i to nie zawsze suche

7

andi6422 zabezpieczenia które wypisałeś powinny wystarczyć (chodzi o typ) co to ich parametrów technicznych nie da się tego jednoznacznie stwierdzić, ponieważ zależy to od wielu czynników. (wielkości instalacji, wysokości podnoszenia pompy obiegowej itd.) należałoby wykonać obliczenia.

Co to tego wymiennika wstawionego w komin. Każda próba obniżenia temperatury spalin może powodować wkroplenie się pary wodnej zawartej w spalinach (zjawisko zachodzące w kotłach kondensacyjnych). Olej opałowy również zawiera znikome zawartości siarki. Przy wkropleniu pary wodnej może powstać kwas siarkowy który powoduje korozje komina. Radziłbym zwrócić na to uwagę.

8

Kominek to raczej dodatek do salonu,który daje ciepło ale jest bardziej ozdobny. Mamy rózne rodzaje kominków,mogą byc z róznymi wkładmai,z plaszczem wodnym. wszystko to ma na celu upiększenie naszego domu czy też mieszkania i bardzo fajnie sprawdza się na niewielkich pomieszczeniach.

9

No zgadzam się z wami, ale nie wydaje Wam się, że alternatywą na znudzenie się paleniem w kominku może być np podajnik na brykiet? Zasypujesz i masz cały dzień z głowy. Jedyne co to musisz uzupełniać podajnik i wynosić co jakiś czas popiół...