1

Odp: Modernizacja instalacji c.o.

Witam, mam za zadanie zmodernizować starą instalację. Układ otwarty, z kotłem na paliwo stałe i z żeliwnymi grzejnikami, do tego ogromne rozprowadzające rury stalowe. Stary kocioł zostaje, a więc pozostaje wymienić rury oraz grzejniki. Instalacja w domku jednorodzinnym - parter + poddasze. Myślałem o kilku opcjach:

1) Rury miedziane + grzejniki stalowe, wszystko w układzie otwartym z obiegiem pompowym (tutaj główna wada to korozja, czy dodanie inhibitora korozji pomoże? Czy są stalowe grzejniki z gwarancją na pracę w układzie otwartym?)

2) Rury miedziane + grzejniki aluminiowe, wszystko w układzie otwartym z obiegiem pompowym (wada - miedź i aluminium się nie lubią smile Czy wystarczy połączyć na teflon i będzie wszystko ok?)

3) Rury miedziane + grzejniki stalowe w układzie zamkniętym, rozdzielone wymiennikiem ciepła od obiegu kotłowego w układzie otwartym (chyba najdroższa opcja, czy jest to opłacalne, ze względu na duży koszt wymiennika? Może kupić wymiennik, ale w zamian tańsze grzejniki?)

Proszę o opinie i własne uwagi lub propozycje. Z góry dzięki.

2

Odp: Modernizacja instalacji c.o.

Wydaję się Pan być dobrze przygotowany do tematu:).

Poniżej linki, które mogą okazać się przydatne, choć sporo z Tego Pan już wie.

http://www.ogrzewnictwo.pl/index.php?akt_cms=6529&cms=287

http://www.ogrzewnictwo.pl/index.php?akt_cms=6513&cms=372


pozdrawiam

forum.ogrzewnictwo.pl

3

Odp: Modernizacja instalacji c.o.

Tak, czytałem już wcześniej te artykuły. Chciałem zasięgnąć opinii wykonawców, dlatego założyłem temat. Chyba zdecyduję się na trzeci wariant, ponieważ przejrzałem ceny wymienników płytowych i nie są one tak drogie jak sądziłem.