1

Odp: Problem z ogrzewaniem wody - kociął 2 f. bez zasobnika

Szukam rozwiązania problemu z podgrzewaniem wody ciepłej. Posiadam kociął 2 f bez zasobnika. W związku z tym po okręcaniu kurka z ciepłą wodą leci resztka ciepłej wody która została w rurze po ostatnim podgrzaniu następnie leci zimna woda po czym dopiero ciepła woda która jest podgrzewana w czasie rzeczywistym. Dzieje się tak bo poprostu piec nie jest w stanie tak szybko nagrzac wody a druga sprawa to duża odległosc pomiedzy kotłem a bateriami w łazience czy kuchni. Problem jest szczególnie uciążliwy podczas brania kąpieli, bo np jak chcesz spłukac głowe na koniec kąpieli znowu muisz przejsc przez cały proces ciepla-zimna-ciepła.
Zastanwaim się nad instalacja baterii termostatycznych której zadaniem jest utrzymanie stałej temperatury wody. Problem jednak może byc z wydajnościa kotła i standardowo słabego cisnienia w piecach 2f.
Nic innego nie przchodzi mi do głowy. Prosze o pomoc!

2

Odp: Problem z ogrzewaniem wody - kociął 2 f. bez zasobnika

witam. Montaż baterii termostatycznej nie rozwiąże twojego problemu, co do wydajności kotła ;  1 jeżeli są ustawione prawidło ciśnienia gazu(moc kotła) to kocioł da rade                                   2 może być zakamieniony wymiennik c.w.u (czas w jakim wymiennik zajdzie kamieniem zależy od twardości wody.) Ale to co opisałeś to jest raczej normalne zjawisko w kotłach 2 f  tym bardziej że jest duża odległość między kotłem a baterią.

forum.ogrzewnictwo.pl