Temat: gdzie szukać taniego węgla

Dla kogo jest ten tani węgiel ze świata i gdzie można kupić? Podobno przypłyną ale nie wiadomo gdzie go schowali?
Cos czuję  że całe to importowane złoto pójdzie do elektrowni i elektrociepłowni a my nic z tego nie zobaczymy.

2

Odp: gdzie szukać taniego węgla

Większość z nas nie ma szans na tak zwany tani węgiel, sprowadzony z innych krajów z dopłatą. Dlaczego? Dopłata do tańszego węgla w tym roku – bo zadeklarowane pieniądze są podzielone na 2 lata – wystarczy na ok. 1,4 mln ton a przypominam, że w każdym roku indywidualne gospodarstwa domowe potrzebują około 6-7 mln ton. Więc to co tak szumnie zapowiadali to tak naprawdę kropla w morzu potrzeb. Dodatkowe prywatne przedsiębiorstwa musiałyby same kredytować tani węgiel dla klientów bo możliwa dopłata dopiero w marcu przyszłego roku.
Zdaje sobie sprawę, że aktualnie żyjemy w trudnym, około wojennym czasie i jestem w stanie zapłacić więcej. Właśnie zrobiłem mniejsze co prawda ale jednak zakupy ekogroszku Sztygar dla szwagra co to z komputerem jest na bakier i jego teściów – węgiel jest cały czas dostępny w sklepie internetowym i można go kupić bez kolejek bez problemów. Cena jest wysoka jednak kupiłem teraz bo podejrzewam, ze od września będzie jeszcze drożej nawet w okolicach 4,5 za tonę. Sztygara jest sprawdzony. Taka refleksja do przemyślenia – czasy taniej energii i ciepła bezpowrotnie się skończyły. Ta tańsza oznaczała krew niewinnych. Lepiej zapłacić więcej i nie musieć chwytać za karabin.

forum.ogrzewnictwo.pl