Temat: zmiany w przepisach

Jak teraz po tych zawirowaniach w przepisach można sfinansować instalacje pv? Czy mogę dostać jakieś środki? Mam plan żeby zrezygnować z ogrzewania na ekogroszek i przejść na elektryczne może nawet pompę ciepła skorelowaną z fotowoltaiką, ale wiadomo chciałbym odzyskać cześć zainwestowanych pieniędzy. Ktoś może mi podpowiedzieć jak wygląda procedura i czy można to komuś zlecić?  smile

2

Odp: zmiany w przepisach

Masz szansę na sporą dotację nawet 35 tys. tylko wiesz najpierw inwestycja później zwrot. Mam podobna historię na koncie, modernizacja domu, docieplenie i pompa ciepła Daikin. Mieszkam w obwarzanku krakowskim i tutaj to już prawie obowiązek. Podzwoniłem, popytałem i wyłoniłem najlepszą moim zdaniem firmę – <reklama, pozdrawiam, Admin> najlepsza korelacja jakości pomp, montażu i ceny. Do tego długa gwarancja na podzespoły, i aż 5 lat gwarancji na montaż, także spoko warunki. Przyjechali w 2 dni się uwinęli. Grzeje nią też wodę. Do tego dołożyłem ogniwa fotowoltaiczne prawie 10 kwp. Różnica jest diametralna, to jak z rydwanu przesiąść się do bolida formuły 1. Cicha praca, komfort i nisze koszty w sakli roku funkcjonowania domu. Zimą trochę płacimy ale po rozbiciu na 12 miesięcy wychodzi, że koszty są niższe o połowę. To gigantyczna różnica. I tak jak mówiłem chociaż cześć zainwestowanych środków można odzyskać. Ja jeszcze zmieściłem się w systemie upustów, od stycznia już ich nie będzie, ale sam będziesz dysponował swoja energia sprzedaż komu zechcesz i po cenie jaką będziesz chciał. Ja chętnie swoje nadwyżki tych których nie wykorzystuje, a są bezpłatnie wysyłane do sieci tez chętnie bym sprzedał lub wyssała no nie wiem rodzicom na przykład, a nigry nie będę miał takiej możliwości.

forum.ogrzewnictwo.pl