Temat: ogrzewanie ekogroszkiem

Myślę o ogrzewaniu w nowym domu – budowa ma się rozpocząć w kwietniu 2022 przyszłego roku. Budżet jak się można domyślić bez szału stąd moje pytanie. Stawiać jeszcze na węgiel w ogrzewaniu czy to jest już passe? Z tego co widzę to drożyzna i słaba dostępność teraz tych ekogroszków. Co byście poradzili? Dom 190 m2 bez możliwości podłączenia gazu, typu kostka – nowoczesna bryła – do tego 5 osób do ogrzania. Będę wdzięczny za podpowiedzi.

2

Odp: ogrzewanie ekogroszkiem

Są rożne możliwości, ale ja po wymianie kotła na ten 5 klasy uważam, że można spalać ekogroszek efektywnie – niskie zużycie – czyli tanio i bez szkody dla powietrza. Wybieram najlepszy aktualnie ekogroszek na rynku – Sztygar wysokolaryczny, bez kamieni i miału i spadek zużycia mam o 30% w porównaniu do analogicznego okresu jesienno-zimowego z węglem też z marketu ale z niższą mocą opałową widzę ogromna różnicę. Warto postawić na eko ale zakupy polecam wiosną i latem – znajdź miejsce na składowanie bo aktualnie dzieją się cuda – drożej, ograniczona dostępności i wydłużony czas oczekiwania na dostawę

forum.ogrzewnictwo.pl