1

Temat: Zalety spawania robotem nad spawaniem ręcznym w przemyśle

Spawanie to proces, w którym dwa materiały są łączone ze sobą poprzez ogrzewanie, mieszanie, a następnie chłodzenie materiałów i/lub wypełniacza w celu utworzenia mocnego połączenia. Od łuku spawalniczego do spawania punktowego , nowych i używanych robotów spawalniczych są zazwyczaj stosowane w procesach spawania, gdzie wymagana jest spoina powtarzalne i jakość i szybkość są decydujące. Spawanie zrobotyzowane to zautomatyzowany proces, który zwiększa wydajność, spójność i zwrot z inwestycji .

Automatyzacja fabryki za pomocą robotów spawalniczych ma kilka zalet, w tym szybsze, stałe czasy cykli, brak przerw w produkcji i lepszą jakość spawania. Zasadniczo, wykorzystując automatyzację spawania, proces zajmuje mniej czasu, a producenci mogą obniżyć koszty bezpośredniej robocizny i bezpieczeństwa oraz oszczędzać materiały.

Zrobotyzowane cele spawalnicze zapewniają jeszcze bezpieczniejsze środowisko pracy, radykalnie zmniejszając olśnienie łuku, nadmierne natryskiwanie i bezpośredni kontakt z robotem i częścią. Spawacz robot jest bardziej spójny i może szybko przechodzić od jednej spoiny do drugiej, przyspieszając cały proces.

Szybkie spojrzenie na zwrot z inwestycji wyjaśnia, jak usprawiedliwić NIE inwestowanie w spawanie zrobotyzowane?

Najlepsze marki robotów przemysłowych, to: FANUC, Motoman, ABB i KUKA, aby dać naszym klientom więcej możliwości.

Ostatnio edytowany przez diego (2021-12-08 09:40:10)

forum.ogrzewnictwo.pl