Temat: elektryfikacja ogrzewania

Tyle teraz mówi się o ponownej elektryfikacji i zasilaniu zielona energią. Zastanawiam się czy taka pompa ciepła jest faktycznie w stanie pokryć całe zapotrzebowanie domu na ciepło? Jak mogę to sprawdzić? Bo dla laika jest trochę trudne do „ogarnięcia”. Będę wdzięczny za opinie użytkowników takiego urządzenia?

2

Odp: elektryfikacja ogrzewania

Spokojnie wszystko zależy do budynku, jego stanu. Może być to stary budynek lub na przykład tylko 10 letni tak jak jest to w moim przypadku – ale jest on porządnie ocieplony i szczelny – okna i drzwi. Pompa ciepła zdecydowanie jest w stanie pokryć całkowicie zapotrzebowanie domu na ciepło – sam jestem tego przykładem. Mam pompę ciepła Daikin i fotowoltaikę, za jednym zamachem kupiłem zestaw w Synergio – inżynier wszystko mi sprawdził – audyt zrobił i policzył. Sprzedałem kocioł na ekogroszek i teraz grzeje pompą ciepła wspomaganą zieloną energię. Różnica jest ogromna. Począwszy od tej technicznej – nie kupuje ekogroszku, nie noszę go, nie zasypuję, nie kopcę, cała obsługa pieca odpadła. Najlepsze, że dostałem 15 tys. zwrotu z Czystego Powietrza i odliczyłem inwestycje od podatku. Rachunki za energię podobne jak kiedyś – teraz nie płacę za urządzenia w domu tylko gdy grzałka się włącza i temperatura spada poniżej 5 stopni - w skali roku miesięcznie maks 300- 400 zł i przede wszystkim odpadł mi koszt paliwa do pieca i cała ta robota wkoło. To kolosalna różnica. Polecam każdemu kto nadal ma wątpliwości

forum.ogrzewnictwo.pl