Temat: wymiana na nowy

Od czego zacząć proces wymiany ogrzewania – dom prawie 200 metrów trochę ocieplony z oknami plastikowymi jakieś 10 lat mają? Jak wyminąć kopciucha i dostać jakieś środki od państwa?  neutral  smile

2

Odp: wymiana na nowy

Zależy jakie masz potrzeby energetyczne i preferujesz, trzeba wszystko policzyć. Ale bez liczenia powiem ci, ze nadal węgiel stanowi najtańsze źródło ciepła i ogrzewania wody. Przeszedłem w zeszłym roku termomodernizacje  i wymianę kotła na eko desing. Zasilam go po wielu miesiącach testów ekogroszkiem sztygar – najwięcej energii i na długo starcza - można go kupić w Leroy Merlin i w ich sklepie interetowym nawet w brickomanie widziałem. Wydałem sporo ale dostałem dotację prawie 30 tysiecy także mega satysfakcja jest. Nie tylko ze państwo pomogło ale i sam nowy sprzęt nie wymaga praktycznie mojego udziału, raz w tygodniu popiół wynoszę. Koszty samego paliwa też się zmniejszyły o 1/3. Dymu z komina nie ma nawet w wielkie mrozy. Także polecam wszystkim remont i wymianę starego pieca. A i słyszałem że na dotacje do kotła węglowego można tylko do końca roku wnioskować potem wycofują tylko ekologiczne źródła ciepła będą. Także pośpiech byłby wskazany.   smile

forum.ogrzewnictwo.pl