Temat: jak duze zapasy?

Duże zapasy opalu robicie na zime? To mój pierwszy sezon grzeczy w nowym domku – przeprowadzka na przedmieście z bloku. Tak podpytuje, bo już zglupialem. Chatka 120 m/kw. docieplona ekstra, Kociol automat, 4-osobowa rodzina. Chciałbym być przygotowany na sroga zime, bo nie chce w siarczyste mrozy biegac opo skladach i czekać tygodniami na dostawe. Będę wzdzieczny za podpowiedz.

2

Odp: jak duze zapasy?

Zapotrzebowania nie przewidzisz, bo widomo „jaki mamy klimat”. Raz zima pokaze pazury a czasem tak jak ostatnio niespecjalnie. Ja wole żeby mi zostało, wiec kupuje od razu w okolicach 5.

forum.ogrzewnictwo.pl

3

Tez wole kupic więcej tym bardziej ze ceny letnie sprzyjają. Jedna z dużych firm interntowych ma  spore rabaty i wiadomo wegiel lepszej jakości=suchutki w woreczkach.

4

Ja mam inny sposób na takie gdybanie, czy zima będzie sroga czy raczej odpuści. Kupuje 3 rodzaje wegla trochę wysokoenergetyka, trochę ze sredniej polki i zwykłego eko tez wole mieć zapas. Mam wieksza powierzchnie i rodzine raczej cieplolubna to inwestuje w 6 ton. Zawsze sporo mi zostaje.