Temat: Kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny gazowy

Witam wszystkich forumowiczów,

Stoję właśnie przed zakupem pieca kondensacyjnego gazowego jednofunkcyjnego. Ponieważ nie mam doświadczenia w tym temacie chciałbym poprosić Was o pomoc i porady. Mianowicie: powierchnia ogrzewanej nieruchomości to 200 m2, dom wykonany w technologii isohome2000 - naścianach 20cm styropianu w środku zalanego 10cm betonu, posadzki 20 cm styropianu, na dachu 30 cm wełny mineralnej- przy jętkach 15 cm i na stropie 15 cm. Wszędzie ogrzewanie podłogowe. Zamówiełm zestaw solarny z zasobnikiem 300l. Rodzina docelowo 4 os. Wstępnie wybrałem piec Junkers Cerapur Smart i Cerapur Comfort,  Zastanawiam się bardzo nad mocą pieca a raczej nad jej zakresem. Czytałem troche wątków na ten temat i szczególnie zapadł mi jeden forumowicza Tqlis - nie jestm pewien czy udziela się on również tutaj. Chodzi od minimalną moc pracy pieca. Jak bardzo jest istotne żeby bya jak najniższa, z tego co czytałem to w okresach przejściowych przy moich warunkach zabudowy piec mógłby pracować od 4kW a może od trzech - nie jest to poparte moimi wyliczeniami ale właśnie informacjami na forach. Junkers ma przy tych modelach dwie opcje. Cerapur smart o mocach 3-14 kW i 7-22kW oraz Cerapur Comfort o mocach 3-16kW i 7-28kW. Czy ten  o zakresach 3-16 kW będzie dla mojego domu wystarczający? Proszę o wasze rady i opinie lub polecenie jakiegoś innego alternatywnego kotła. pozdrawia i zgóry dziękuję za pomoc.

2

Odp: Kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny gazowy

Witaj,

mam podobny problem. O kotłach udało mi się troszkę przeczytać tutaj: [reklama]
i generalnie szukam opinii.

forum.ogrzewnictwo.pl

Odp: Kocioł kondensacyjny jednofunkcyjny gazowy

Jeżeli powierzchnia grzewcza wynosić będzie około 200m2,to polecam kocioł o mocy co najmniej 20kw,najlepiej 24-28 i spokojnie da radę pod względem mocy i jakości. Jaki budżet posiadasz na zakup?