1

Odp: lepiej kominek z płaszczem wodnym czy DGP?

Jaki kominek do domu  120 m 2 ? Lepiej z płaszczem wodnym czy z rozprowadzaniem

ciepłego powietrza? Proszę o pomoc jakie są wady i zalety jednego i drugiego na który się zdecydować biorąc po uwagę różne czynniki  np. oszczędność, praktyczność itp. Pzdr.

2

Witam.

Niestety w temacie kominków z płaszczem wodnym mam za małą wiedzę, żeby coś doradzać, ale o DGP może coś podpowiem. Ale od  razu się przyznaję,ze nie wypowiadam się jako fachowiec, tylko mówię z własnego doswiadczenia w domu.

Do domu o powierzchni 120 m2 moim zdaniem sprawdzi się kominek z dgp. Jeśli kominek jest w centralnym miejscu domu,a odległości do pomieszczeń, które mają być ogrzewanie podobne to wystarczy nawet dgp bez wymuszenia- grawitacyjne. Jest to rozwiązanie tanie , w miarę łatwe w montażu, bezawaryjne, niezależne od zasilania w prąd a przez to koszty eksploatacji są żadne ( poza oczywiście drewnem:)). Z własnego doświadczenia w domu, mogę powiedzieć, że kominek umieszczony w centralnym miejscu ( ale jednocześnie blisko klatki schodowej) skutecznie ogrzewa 110 m2 powierzchni (12 kw mocy,  parter , piętro),a nie mam rozprowadzenia powietrza kanałami.

Nie napisałaś czy planujesz używać kominek jako główne źródło ciepła wspomagane pracą kotła czy odwrotnie, a może jako jedyne źródło ciepła.

Dużo w wadach i zaletach rozwiązań o które pytasz dowiesz się w dziale kominki naszego portalu http://www.ogrzewnictwo.pl/index.php?cms=271

pozdrawiam

forum.ogrzewnictwo.pl

3

Kominki z płaszczem wodnym w to moim zdaniem niewypał, lepsze z rozprowadzeniem powietrza  i ja uważam,że  z turbiną.

4

O kominkach z płaszczem wodnym, czyli tzw. turbokominkach możesz poczytać tutaj: <REKLAMA>

5

kominki z płaszczem wodnym robią się coraz bardzie popularne, jak wszystko mają swoje plusy i minusy, można o tym poczytac na stronie ..................<REKLAMA>

6

Zdecydowanie płaszcz wodny

Moim zdaniem kominek z płaszczem wodnym lepiej sprawdziłby się powiedzmy jeżeli miałbyś ogrzać 70m2,a nie 120,tutaj zdecydowanie z wkładem powietrza,podaj jaki budżet posiadasz na ten cel i postaramy się coś doradzić.