Temat: Pomocy !!!!!!

Witam wszystkich mam pewien problem i nie wiem dlaczego tak sie dzieje mam instalacje zamknietą kotł to urlich kombopelletich 21kw na pelet do czego zmierzam kotł pali na nowej instalacji miedzianej wiecej pelletu niz na starej stalowej do tego grzejniki od połowy w dół sa zimne  tylko ze jak zakrece boiler to grzejniki grzeja całe jak zakrece centralne to boiler lepiej wode grzeje wiec w tym tkwi problem i juz kombinowałem na rózne sposoby spuszczałem całą wode z instalacji na nową wymieniałem po tym odpowietrzyłem całość ale dalej tak samo jest.

Zamieszcze zdjecia tej mojej instalacji i jak mi sie uda to filmik. Może tu mi ktos pomoże bo juz ręce mi opadaja.

http://youtu.be/_WrxecXEVQc Film instalacji

Post's attachments

20121129_003755.jpg 143.16 kb, nigdy jeszcze nie pobrano pliku. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

2

Odp: Pomocy !!!!!!

Witam , narysuj jak to masz podłączone , ale prawdopodobnie trzeba założyć osobną pompę do ładowania CWU . Teraz zmieniłeś instalacje na miedź ale pewnie o mniejszym przekroju grzejniki też pewnie nowe  większy opór stawiają grzejniki i łatwiej wodzie iść przez zbiornik niż przez grzejniki .

forum.ogrzewnictwo.pl

3

Jak myślę twój problem leży w tym iż nie zastosowałeś zaworu trójdrożnego tzn rozdzielacz na cw co. Myślę że nie muszę więcej tłumaczyć.Rury to ważna sprawa plus pompa ale rozdzielacz też powinieneś był zastosować .A przy okazji zapoznaj się z tym żebyś znów nie miał kłopotu.

4

Witam
W tym momencie należy dołożyć 1 pompę, na obieg CWU, oraz rurę zasilającą obiegu CWU wpiąć przed układ pompowy na CO i będzie działać
Zawór 3d może spowodować dodatkowe opory dla pomy i tak już nadwyręzonej
/widze tu stary układ grawitacyjny z wspomaganiem na zaworze zwrotnym/ tak się to wykonuje do tej pory
tam gdzie jest problem z prądem
Kocioł znakomity ... przy tym układzie mam nadzieje że zawór w 2d na wężownicy dzieła bez zarzutu
i nie ma problemu z przerwami w dostawie wody
/bo tak się zdarza wtedy kiedy nam jest ona potrzebna/

Pozdrawiam