1

Odp: PODAJNIK ŚLIMAKOWY (PROBLEM ZE SLIMAKIEM)

Dzień dobry.
Niedawno wróciłam z urlopu. jest już bardzo zimno więc chciałam właczyć piec... i tu nici z ciepłego kąta. Posiadam piec na ekogroszek firmy Zębiec. Niestety gwarancja już wyszła. Wezwałam instalatora a on mi oznajmił, ze przed urlopem nie oczyściłam go z mokrego ekogroszku i zardzewiał.
mam pytanie CZY KTOŚ WIE CZY ISTNIEJA ŚLIMAKI, KTÓRE NIE RDZEWIEJA A JĘŚLI TAK TO GDZIE??!!
Proszę o pilna poradę bo robi sie już zimno

2

Niestety póki co ślimaki są produkowane ze stali. Tak na marginesie kocioł trzeba czyścić regularnie. Pozdrawiam.

forum.ogrzewnictwo.pl

3

marian a słyszałeś o stali nierdzewnej?

4

Witaj Iza,
Mam małe pytanko ,
- czy Twój zasobnik posiada osuszacz eko groszku ??
Jeśli tak to z jakiego powodu zardzewiał ślimak ??
Zapytaj w Zebcu tam to się naprawdę nie znają >

Pozdrwaiam

5

Ceść dzery, Biedna kobieta postawiła na firmę która ma największą sprzedawalność na rynku, więc powinni pomyśleć troche i rozwiązać ten problem, wkońcu piec za 6 tysięc to nie dla ludzi co chcą się męczyć z obsługą.
          Pozdrawiam smile

6

Witaj Piotr 4 ,
największą sprzedawalność na rynku - i co ???
MĘCZ SIĘ SAM JAK SOBIE TAKI PIEC KUPIŁEŚ

Pozdrawiam

7

proponuje ślimak ze stali ulepszonej lub nierdzewnej przyślij dokładny rysunek ślimaka n aemail spróbójemy zrobić nowy cena do uzgodnienia

8

Moje spostrzeżenia i problemy.Pierwszy sezon grzewczy idealny,poza jednym wyłączeniem pieca wszystko super(mowa KP 15)Drugi sezon to koszmar.Ciągłe awarie sprzęgła wyświetlane na wyświetlaczu typu perfect.Raz zerwał zawleczki i od tego czasu są ciagłe problemy i niepewność,że piec sie wygasi.Palę weglem z Kazimierza Juliusza czyli najlepszy groszek jaki może byc do tych pieców typu eko.Przeczytałem kilka wskazówek i do każdej stopniowo podchodze i teraz zatrzymałem sie na podbiciu stopki podajnika...póki co chodzi zobaczymy jak długo.Problem w mokrym węglem to chyba bujda,bo poprzedni rok tylko takim paliłem i było ok,a dziś są niesamowite problemy by odejść od pieca,a nie tego chyba ten zakup wymagał.

9

Wracając do czystości ślimaka...jak tam można dojść?Bo chyba nie przez klapkę od podajnika.

10

grześ jeż napisał/a:

Wracając do czystości ślimaka...jak tam można dojść?Bo chyba nie przez klapkę od podajnika.

Musisz sciągnąć motoreduktor, a ślimak wyjdzie razem z nim.

[...]problem w mokrym węglem to chyba bujda,bo poprzedni rok tylko takim paliłem i było ok,a dziś są niesamowite problemy[...]

W zeszłym sezonie może nie miałeś problemów bo miałeś nowy, niepordzewiały ślimak ale teraz mogą wychodzić tego skutki.

11

tak zrobiłem i rura była czysta jak i ślimak był w super stanie.Problem był jednak z czym innym.Biegunowość magnesów i brak jednego powoduje,zatrzymanie sie pieca i wyświetlenie komunikatu awaria sprzęgła.Jako średniozaawansowany powinieneś już to dawno napisać.Należy wszystkie magnesu na ślimaku przy połąceniu ze sprzęgłem ustawić na jedna biegunowość i wtedy czujnik działa poprawnie i nie głupieje.Te magnesy to małe walce wielkości 6mm i są takie trzy srebne krążki na ślimaku i powinniście mieć problem z głowy z napisaem awaria sprzęgła.

12

Witajcie. Mam od tygodnia piec na eko groszek Cichewicza sprzedawany przez hurtownię jako Tytan 15 kw. Przez 6 dni w miarę chodził chociaż 2 razy poszły zawleczki. Ale wczorajszej nocy stanął i w ciągu dnia poszły 4 zawleczki- za każdym razem popracował z godzinę. Mąż próbował ruszyć ślimak ale gdzie tam- jutro ma być instalator. Dobrze że mam kominek. Wiem że to wina węgla ale mieszkam w takiej okolicy gdzie trudno o wybór. Dziś jeżdzimy po różnych punktach sprzedaży groszku i kupujemy po 2 worki na próbę. Czytałam na jakimś forum o ślimaku ze stali nierdzewnej o skoku stopniowo rosnącym kupionym na Allegro. i ponoć po zamontowaniu  Pan Marek miał spokój ze zrywaniem zawleczek. Czy ktoś coś wie o takim ślimaku? I co daje zamontowanie takowego. A miała być wygoda a tu same problemy!!!!

13

witam. oferuje ślimaki do wszystkich typów kotłów EKO. Zapraszam na moje aukcje allegro. Lub kontakt mailowy. Zapraszam.

14

Witam piszę w imieniu mża może on tu cos bardziej sensownego napisze na razie jednak szlag mnie trafia . Problem j.w. podajnik slimakowy się zacina. Piec Kamen 17 kw  3 letni. Piec idzie cały czas bo latem grzejemy wodę. Beznadzieja- piec gaśnie w nocy i praktycznie codziennie musimy rozpalać go ( czytaj upieprzając się przy tym jak górniki) . Coś się zaczęło dziac latem , ale kilka razy podajnik przestał się obracać wystarczyło lekko go poruszać( znaczy tą śrubę co sie obraca) i szedł. teraz jest zima i problem wrócił maksymalnie. Próbowałam cos wyczytać, że może slimak zardzewiał, albo cholera wie co. Od roku palimy Retopalem z przyczyn ekomomicznych. Wszyscy nas namawiali na ten piec bo groszek taniocha ,  czyściutko !a teraz kosmos. Mamy stary  parterowy dom 100 mkw - niestety dach jest nieocieplony nad nieużytkowym poddaszem , choc wszystkie sufity sa obniżone i zaizolowane 25 cm wełną. Wpieprza węgiel tak, że praktycznie jak wsypie 3 worki to nastepny dzień juz nie ma . Po prostu super. Załamana jestem. Płakac mi się chce

15

Witam,podpowiedż dla Piterson,myślę,że do tego czasu uporaliście sie z problemem blokowania slimaka-miałem ten problem przez 2 tygodnie,na próbe wymieniłem kondensator przy silniku  i pomogło a dodam,że palę groszkiem,nie ekogroszkiem-pozdrawiam