1

Temat: Konfiguracja pieca (prosze o porady)

Witam wszystkich forumowiczów .
Jestem tu nowy, Wiec proszę o wyrozumiałość .

Po niedzieli ma przyjść nowy piec i zastąpić stary piec przed 20lat regulowany tylko szybrem i dolnymi drzwiczkami.
Nowy  kocioł to RAM 24 firmy MGspaw , pow. kotła 3,0 (jest to całodobowy piec bez zasypu), do niego dmuchawa z góry  i MIKROPROCESOROWY REGULATOR PRACY KOTŁA C.O    PROTON .
Wejście do komina i sam kanał kominowy jest 14cm-14cm.Jest to sezon letni wiec wiadomo że nie będę go testował na C.O tylko na bojlerze 200litrów kilka metrów od pieca ponieważ brak miejsca w kotłowni.

Mam kilka pytań odnośnie konfiguracji sterownika z piecem oraz odnośnie paliw, ponieważ nie miałem styczności z tego rodzaju kotłami.

1.jak skonfigurować piec do sterownika i dmuchawy?
2.jakie paliwo używać grzejąc bojler ?
3. Jak skonfigurować piec do sterownika i dmuchawy na C.O,? Dodam że Powierzchnia grzewcza to 150m mieszkalnych na starych 1,5cala rurach 1 poziom mieszkania to większość okien starych drewnianych, ocieplenie to 5cm styropian i grzejniki stare żeberkowe stalowe.
2 poziom to poddasze o pow.50m  ocieplenie 15wełna skosy + 10sufity, Grzejniki panelowe, w tym wszystkie plastikowe okna i 3 dachowe. Piwnica pod całym budynkiem nie ocieplona ogrzewana tylko grubymi rurami które doprowadzają do grzejników .

Opisze o starych efektach pieca i jego działaniu.
Piec nieocieplany Dziwaczka po opuszczane duże przerwy drzwiczek pompka wiadomo ze jest.
Paliwo to drzewo sosnowe, orzech węgiel i trochę starego koksu.
Tego roku grzewczego czyli 2010/2011roku Spaliłem z przepalaniem 3tony wegiel orzech+300kg koksu około 6letni + 6metrów drzewa nocy nie palone chyba ze mrozy po wyżej -10st

Ostatnio edytowany przez igorek (2011-08-01 10:46:05)

forum.ogrzewnictwo.pl