1

Temat: Galmet - co sądzicie o produktach tej firmy? Czy jakichś używacie?

Witajcie.

Jestem na etapie wyboru pieca do instalacji. Szukam po różnych sklepach, w gazetach budowlanych - wszędzie, gdzie mogę coś znaleźć, co przybliży mnie do podjęcia decyzji.

Na dzień dzisiejszy wiem, że jednym z w miarę dobrych producentów kotłów jest firma Galmet. I na razie chciałbym się na niej skupić. Ale jeżeli macie doświadczenie z lepszymi rozwiązaniami (mam na myśli wszystko, co potrzebne jest to kompletnej instalacji: bojlery, jakieś podgrzewacze wody, rury do podłogówki, sterowniki do pieców, itd.)

Bardzo zależy mi na Waszych opiniach, bo nie chcę kupować w ciemno.

2

Odp: Galmet - co sądzicie o produktach tej firmy? Czy jakichś używacie?

Mogę Ci polecić piec Galmetu bo sam taki mam.
kupiłem go jakieś 5 lat temu i z tego co co wiem to te nowe znacznie różnia sie wyglądem (teraz są niebieskie). Widać, że firma się postarała i kociołki są ładniejsze. Może i  wprowadzili coś innego, ale to musisz sprawdzić se na stronie.

Z użytkowaniem, to nei miałem z nim poważnych problemów. Z tego co pamiętam to tylko sterownik lekko szwankował... ale pamietam ze wtedy to bylo dosyć czeęste. Ale informacji w tym temacie w necie jest pod dostatkiem jak sobie z tym samemu poradzić.
Wszystko inne działa ok.

Bojler mam z Elektrometu, ale polecali mi też galmetowski. Już nie pamietam dlaczego wzialem z innej firmy, ale wszystko dziala ok.

forum.ogrzewnictwo.pl

3

Dzięki za informację. 5 lat to długo czasu dla takiego pieca, żeby się przekonać czy jest dobry (spalanie, trwałość, itd.), czy może jeszcze za krótko? ale chyb już wiesz czy pali ci więcej, czy mnie niż rodzinie, czy znajomym? A co to za problemy z tym sterownikiem? Bo słyszałem, że na serio ta firma miała takie problemy, ale to było kiedyś, a nie teraz. Tylko nie wiem, ile w tym prawdy.

4

Ja mam niezbyt dobre opinie o tym producencie. Lepiej dać więcej kasy i mieć lepszy piec, nawet jak by trzeba wziąć większy kredyt. Nie mówię od razu, żeby wydawać po 20 tys. ale jakoś Galmet mnie nie przekonuje. Co się czyta opinie, to niby jest wszystko ok, ale zawsze potrafi coś w najmniej odpowiednim momencie się popsuć. I wiadomo, że tak może być z każdym produktem, ale trochę złego słyszałem o samym serwisie Galmetu, wcześniej o sterownikach. A same ogrzewacze wody, którymi się tak szczycą są drogie, i z tego co się orientuję nie są z ocynku. A to dziś jest kiepska oferta. Generalnie wspieram polski przemysł, ale wszystko musi być robione "z głową".

5

No tak, ogrzewacze z inoxu, to dopiero byłaby cena:). Ale mówiąc szczerze, to zgodzę się z AndrewG, że wszystko musi być robione z głową. To doradzajmy także z głową. A z tym psuciem, to jest nawet w urządzeniach najdroższych producentów (i nie zawsze najlepszych), więc to nie żaden argument. Polecam także inne fora koledze, gdzie poczyta o tych "nie do popsucia produktach).

6

Widzę, że panowie wiedza trochę więcej ode mnie. Ale to dobrze, bo nauczę się czegoś i skorzystam z wiedzy bardziej doświadczonych. A przecież nie we wszystkim trzeba się zgadzać. Wnioski już sobie sam wyciągnę.

7

Nie jest sztuką wybrać produkt drogi i tylko nieco lepszy i trwalszy od innego. Sztuką jest połączyć cenę z jakością. I nie zgodzę  się także z tym,  że Galmet "niby wszystko jest ok". W internecie jeszcze można popisać głupoty, ale najprościej podjechać do dystrybutora, wziąć numery od klientów, którzy kupili produkt lub pogadać z instalatorami i wtedy wydawać opinie. Oczywiście, że są firmy lepsze i gorsze, ale są też firmy średnie (tacy średniacy w pozytywnym znaczeniu tego słowa). I uważam, że taki jest właśnie Galmet. Po co się napuszać. To nie Viessmann, ale swoich klientów ma i nie z tej najniższej półki finansowej, czy , że tak powiem "zawodowo wykształconej".

8

Nadal jestem zwolennikiem inwestycji w droższe, ale pewniejsze produkty. Byłem na stronie Galmet, dokładnie  ją odwiedziłem i muszę powiedzieć, że z pewnością niektórych ich asortyment "powali na kolana". Ale, ci, którzy mają do czynienia z różnymi firmami z branży techniki grzewczej, widzieli i mieli okazję poznać gigantów nie tylko finansowych, ale i ciekawych od strony tego, co oferują na stronie. A numery od klientów, to zawsze trudno ściągnąć i zawsze może być ktoś podstawiony. Nie mówię, że  nie ufam polskim markom, ale nie twierdzę też, że wszystko, co polskie trzeba wspierać.

9

Ale czy droższy zawsze znaczy pewniejszy? Miałem kiedyś podobną sytuację z samochodem, kiedy koreańskie jeszcze nie były w naszym kraju tak znane i cenione. Wtedy, to wszyscy mi odradzali ten zakup, a ja spokojnie czytałem sobie o tych autach w gazetach. I co się okazało: jeździłem tym autem przez dłuższy czas bez większych usterek, a taka optima to jest teraz droga jak fix. Więc nie zgadzam się ze stwierdzeniem, że droższe = pewniejsze, w jakimkolwiek przypadku.

10

Ja tak uważam. A Twój przykład z Kią jest trochę inny niż porównanie do pieców. Samochody koreański już od czasów II wojny dążyły do wyższego poziomu pod każdym kątem, a w branży grzewczej powstają firemki, które sprowadzają coś z daleka i firmują jako swoje, co jest potem tak tanie. Nie jest to powszechne, ale parę razy się naciąłem, a jak kupiłem coś droższego, to zawsze było wszystko ok. Nawet auto, jak już przytaczasz taki przykład.

11

Co sądzicie o innych producentach kotłów? Możecie polecić jakiegoś dobrego i stosunkowo w przystępnej cenie?

Ostatnio edytowany przez Timex (2012-03-20 10:42:36)

12

Moja siostra przymierza się do kupienia kotła Zębiec. Mają teraz taka promocję, piec 12kW za prawie 2 tysiaki. Ale ilośc kotłów jest ograniczona więc trzeba się spieszyc z decyzją.
Na ich stronie masz wiecej szczegółów

13

Dzięki. Sprawdzę sobie także ofertę Zębca i porównam z tym piecem, który mam teraz "na tapecie".

14

Sprawdziłem ofertę Zębca. Faktycznie jest bardzo ciekawa. Tylko jeszcze muszę popytać kogoś, kto ma produkty tej firmy od dłuższego czasu, jak się sprawują oraz jak wyglądają sprawy z serwisem na gwarancji i już potem, jak się ona skończy. Ale generalnie oferta spoko. Tylko ograniczona czasowo i trzeba się w miarę szybko decydować.

15

No tak, tylko jak się bliżej przyjrzysz promocji to dotyczy ona tylko zasypowców. Na kotły z podajnikiem nie ma promocji. Chyba, że tylko takie Ciebie interesują  wink

16

Nie twierdzę, że musi to być kocioł z tych najnowszych, ale też nie z tych najstarszych. A dodatkowo założyłem ten wątek, bo chcę się czegoś dowiedzieć także o innych produktach Galmetu. A zasypowców czas chyba minął, ale jakby tak było z drugiej strony, to już by ich nikt nie produkował, tak sobie myślę.

17

Ostatnio w Szczecinie i Bydgoszczy odbywały się targi budowlane, jeśli mieszkasz w okolicach mogłeś na tym skorzystać smile
W Szczecinie Galmet dostał wyróżnienie za Zbiornik Multiwalentny z 3 wężownicami ("za praktyczne i uniwersalne rozwiązanie zasobnika ciepła")

Jak masz czas i możliwości to sie przejedź na takie targi, gdzieś czytałem artykuł, że w kwietniu mają znów się wystawiać.

18

Łał super, ale wiedz, że jedna nagroda, wyróżnienie czy co tam chcesz... lidera nie czyni

19

Tam zaraz jedna. Wcześniej też dostawali, teraz też są wyróżniani. Wystarczy poczytać trochę o firmach na ich stronach, trochę na portalach branżowych a dowiesz się róznych ciekawostek.
A nagrody są ważne, bo albo przyznają je eksperci, albo ludzie głosują.
Gdyby liderem Galmet nie był, nie mógłby sie pewnie reklamować w taki sposób.