Temat: zmiękczacze wody

niedawno robiłam badanie wody i stwierdzono, ze jest ona zbyt twarda, koleżanka twierdzi, że konieczne jest zmiękczenie wody  ponieważ twarda woda szkodzi naszej  skórze i włosom. O tym, ze od twardej wody może zepsuć się pralka albo czajnik już słyszałam, ale o tym, żeby twarda woda skodziła naszej urodzie jeszcze nie... napiszcie co myslicie

2

Odp: zmiękczacze wody

Jakie są sposoby na zmiękczenie wody  ?

forum.ogrzewnictwo.pl

3

poczytaj o destylacji i dekarbonizacji.

Istnieją urządzenia tj. odżelaziacz. Tym też warto się zainteresować.

4

marian84 napisał/a:

poczytaj o destylacji i dekarbonizacji.

Istnieją urządzenia tj. odżelaziacz. Tym też warto się zainteresować.

Dzięki na pewno zapoznam się tymi zagadnieniami.

5

U nas jest taka sama - woda naprawdę masakryczne, tak twarda, że kamień zbiera się wszędzie. Jestem na etapie poszukiwania sposobów, co zrobić. Żona myje twarz wodą mineralną, bo naprawdę tak bardzo szkodzi.

6

U nas niestety jest tak samo. sad Próbowaliśmy juz większości dostępnych na rynku rzeczy.

7

Z wyjatkiem drogich filtrów, wymagających późniejszego drogiego serwisowania są jeszcze takie, które można zamonotwać sobie we własnym zakresie, wydatek rzędu 200-300 zł a wkłądy wymieniać w zależności od korzystania ale w przeciętnej 3 osobowej rodzinie to raz na pół roku. Filtry zakupione na all....., do tego wkłady po 5 zł smile i już to lubię. Doradził mi to wykonawca budowy z bdsystem.pl (usługi budowlane Lublin), podpopwiedział że zamiast tych wspomnianych na początku wypowiedzi można kupić sznurkowe, wkłady są też do nich różne (wg upodobań) ale stwierdził że najlepiej sprawdzają się sznurkowe. Niewielka tuba zamontowana w piwnicy a jaka oszczędność w serwisowaniu urządzeń domowych psujących się od kamienia, no i o ile zdrowsza herbatka ;-)

8

Może warto wypróbować ?

http://www.ogrzewnictwo.pl/artykuly/zmi … e-immergas

Pozdrawiam Admin

9

mantan napisał/a:

Z wyjatkiem drogich filtrów, wymagających późniejszego drogiego serwisowania są jeszcze takie, które można zamonotwać sobie we własnym zakresie, wydatek rzędu 200-300 zł a wkłądy wymieniać w zależności od korzystania ale w przeciętnej 3 osobowej rodzinie to raz na pół roku. Filtry zakupione na all....., do tego wkłady po 5 zł smile i już to lubię. Doradził mi to wykonawca budowy z bdsystem.pl (usługi budowlane Lublin), podpopwiedział że zamiast tych wspomnianych na początku wypowiedzi można kupić sznurkowe, wkłady są też do nich różne (wg upodobań) ale stwierdził że najlepiej sprawdzają się sznurkowe. Niewielka tuba zamontowana w piwnicy a jaka oszczędność w serwisowaniu urządzeń domowych psujących się od kamienia, no i o ile zdrowsza herbatka ;-)

Nie jestem przekonany do Twojego rozwiązania. Zapewne piszesz o systemach odwróconej osmozy. Po pierwsze wkłady za 5zł to chińskie podróby, które nawet miesiąca nie wytrzymają (jakość włókniny polipropylenowej ma OGROMNE znacznie w filtracji), po drugie odwrócona osmoza z "alle..." za ~500zł z siedmiostopniową filtracją to gó**o nie filtr. Dowód?

Zobacz, [reklama] - masz dobrej jakości filtry osmotyczne. Ile kosztują? Ponad 2000zł. Ponadto one oczyszczają tylko wodę w jednym miejscu do celów spożywczych, a nie zmiękczają wody w całym domu. Do tego służą zmiękczacze centralne.

Ostatnio edytowany przez Papla (2013-10-08 14:44:32)

10

My mamy w garażu zainstalowany zmiękczacz. Tanie to nie bylo, ale kamenia rzeczywiście nie ma juz w wodzie.

11

czy ktoś jeszcze ma dobre doświadczenia ze zmiękczaczem?

12

A jak się instaluje taki zmiękczacz

13

olaW napisał/a:

A jak się instaluje taki zmiękczacz

Tutaj masz artykuł jak zainstalować zmiękczacz wody  [reklama]

14

Czyli jak już inwestować to w droższy sprzęt? Ten ma też droższe filtry...

15

dzięki za temat, mam podobny problem:/

16

Może warto przejrzeć opinie specjalistów i ekspertów z szeroko pojętej branży inżynierii uzdatniania wody

17

Przeglądałam artykuły i wszystko brzmi całkiem nieźle. Może warto się szarpnąć na taką inwestycję...