Temat: kiedy kupic wegiel?

Kupować wegiel latem czy lepiej się powstrzymać. Slyszalem opinie mowiace o tym ze ten lezacy w suchym, letnim powietrzu i poddany działaniu slonca wietrzeje i traci wartość opalowa, prawda to?  hmm

2

Odp: kiedy kupic wegiel?

Nie sadze. Może stracic kalorie gdy jest bardzo długo poddany warunkowm zewnetrznym, stalym warunków dodam. Rok, 10 miesiecy na upale i wietrze, tak to może spowodowac wietrzenie. Ale z tego co mi wiadomo to dystrybutorzy podsuszaj  tylko kilka tygodni pod zadaszeniem, transportują pod plandeka i wegiel nie ma prawa zwietrzeć. Wydaje mi się ze te zabiegi dotycza tylko ekogroszka, bo to on po skruszeiu jest spłukiwany woada w celu odizolowania mialu, który jest nieporzadany w workach i dlatego. Następnie gopakuja. Robia to prawie na bieżąco. Wiec bez obaw.  big_smile

forum.ogrzewnictwo.pl

3

Człowieku tylko latem. Suchy i tani – sporo obniżyli cene na tonie. Zawsze można kupic u nich ol tony i przetestować to niewielki koszt.

4

Tez kupuje bezpośrednio u pakowacza, zazwyczaj przez infolinie, ale sklep do klikania tez maja. Wlasnie ruszyla wyprzedaz. 40 pln na tonie mniej.

5

Widziałem ze dorzucili cos nowego. Nikt tego niema – gwarancja suchości. Za jedyne 25 zl można mieć gwarancje ze w workach przyjedzie do ciebie suchy wegiel.

6

Wydaje mi się, że kupować należy wtedy, gdy jest potrzebny. Teraz mamy sezon na ogrzewanie i ceny spadają, bo dostawcy robią promocję na węgiel. Jest to wiec szansa na to, aby kupić coś znacznie poniżej ceny. Na przykład SmartTrans ma dużą obniżkę na węgiel orzech, a jest to przecież jedno z najlepszych paliw węglowych. Dlatego uważam, że niekoniecznie latem, ale właśnie teraz późną jesienią smile