Temat: Sterownik , Automatyka ? POMOC

Witam

Zwracam się z ogromną prośbą , poniżej przedstawiam "schemat" pewnej instalacji ( oczywiście schemat poglądowy aby zobrazować problem, prosiłbym nie poprawiać i nie pisać o błędach bo nie tego dotyczy temat )

Moja prośba dotyczy wyboru sterownika , automatyki etc., na schemacie jest kocioł kondensacyjny podłączony przez wymiennik , dalej dwie pompy jedna C.O druga C.W.U , potrzebuje znaleźć sterownik który będzie sterował pompą C.O oraz C.W.U jak i pracą Kotła. Jak widać mamy "trzy obiegi" sterownik musi włączyć pompę C.O , C.W.U i kocioł jednak po osiągnięciu zadanej temperatury w pomieszczeniach wyłączył C.O ale np. pozostawić działającą C.W.U i kocioł i po osiągnięciu zadanej temp. CWU wyłaczyć, albo np. włączyć tylko samą pompę C.W.U i kocioł bez C.O w sezonie letnim. tak aby obiegi C.W.U i C.O działały niezależnie i na swoich parametrach a były zasilane przez wymiennik.

myślałem o EUROSTER UNI 3 STEROWNIK , myślicie że będzie odpowiedni ?

za wszelkie podpowiedzi co do sterowników układów będę bardzo wdzięczny

Prosiłbym nie pytać o zasadność takiego rozwiązania z wymiennikiem etc. wiem ze można to inaczej rozwiązać prościej ale , na dzień dzisiejszy nie ma innego wyjścia czyli musi być jak na schemacie

Post's attachments

1.jpg 36.26 kb, nigdy jeszcze nie pobrano pliku. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

forum.ogrzewnictwo.pl