1

Odp: Jak ogrzać sklep o pow 400m2

Witam,
prosze o pomoc w wyborze technologii, waham sie pomiędzy gazowym - podłogówką lub nagrzewnicami nawiewowym. temp min to 18 st sufit podwieszany, wysokość pom ok 3m stare budownictwo nowe okna.
Nie wiem też jak się sprawa ma z wentylacją takiej powierzchni czy jest to rególowane jakimiś przepisami??

2

czy nikt mi nic nie podpowie w tym temacie???

forum.ogrzewnictwo.pl

3

malva napisał/a:

Witam,
prosze o pomoc w wyborze technologii, waham sie pomiędzy gazowym - podłogówką lub nagrzewnicami nawiewowym. temp min to 18 st sufit podwieszany, wysokość pom ok 3m stare budownictwo nowe okna.
Nie wiem też jak się sprawa ma z wentylacją takiej powierzchni czy jest to rególowane jakimiś przepisami??

Temat na dłuższy poemat....
Ale cóż duża kubatura... Co tam będzie przechowywane
Musiałbyś opowiedzieć co w tym pomieszczeniu zamierzasz robić
Czy jest to Twoja własność
Na ile czasu przewidujesz użytkowanie
Czy towary lub meble będą przykrywać podłogę.... w jakiej ilości /dobrze byłoby znać rozmieszczenie docelowe/
i coś od siebie jeżeli poczujesz że może mieć to wpływ na Twoje samopoczucie mając konkretną instalację
czyli
Wymogi sterowania
i dodatkowo np wymóg kurtyny powietrznej przy drzwiach....
a może jest przedsionek.... /PS czasami warto dać kurtynę kosztem niższego kosztu instalacji CO, która nie będzie wykorzystana/
Pozdrawiam

Proszę coś napisać a napewno przkaże kilka ciekawych pomysłów uzasadnionych ekonomicznie