1

Odp: Ogrzewanie Eko-groszkiem

Witam, ponieważ mam zamiar kupić piec na eko groszek chciałabym usłyszeć opinie użytkowników tego typu pieców.Który z modeli oferowanych na naszym rynku Państwo polecacie, jak długo użytkuje się taki piec, jego zalety i wady. Ile ton eko groszku trzeba zakupić do ogrzania domu  o powierzchni całkowitej 300 m 2.

2

witam dostepnych kotłów na rynku polskim masz pare naście wiec trudny wybór.......twój kocioł nie bedzie ogrzewał powierzchni całkowitej tylko powierzchnię urzytkową...wiec bedzie mniejsza ......ale pod uwage trzeba wziąść docieplenie, instalacje i kalorycznosc opału,,,,,,,ale biorac po uwage dociepplony budynek nowa instalacje i okolło 180m do ogrzania to 4 tony to max razem z ciepła wodą latem.....polecam budmet eko....zalety-długi układ spalania bo to najważniejsze, długa zywotność.....i bezawaryjność......nie wiem jak działa serwis -bo go jeszcze nie wzywałem.....pozdrawiam

forum.ogrzewnictwo.pl

3

Jesli chodzi o kociol na eko- groszek przy powierzchni URZYTKOWEJ do 200 m2 polecam kociol 25 kW. Ilosc spalonego paliwa---tak jak pisal moj poprzednik. Dodatkowym atutem kotla na eko groszek moze byc 2 palenisko...lecz palenisko nie w postaci 2 komory spalania lecz zeberkowe, ukladane nad glownym. Daje nam to mozliwosc spalania innych paliw tj, drewno, grubszy wegiel czy smieci. Jednym z takich kotlow jest kociol firmy Zywiec. Dlugi obieg spalin, dodatkowe palenisko+ 5 lat gwarancji...a to juz jest sporo. Pozdrawiam

4

Witam. Ja proponuję R-eco . moim zdaniem spełnia wszystkie potrzeby użytkownika.

5

3 węgiel typu ekogroszek może być przechowywany na zewnątrz budynku, np. w silosie?
na pewno będzie miał większą wilgotność niż przechowywany w ogrzewanym budynku...
3 popiół i żużel powstały w trakcie pracy kotła można gromadzić w pojemnikach umieszczonych w pomieszczeniu kotłowni, 3 musi być osobne pomieszczenie?
3 zbiorniki na popiół i żużel muszą mieć specjalny atest?

6

Węgiel może być przechowywany na zewnatrz. Większe zawilgocenie paliwa powoduje szybsze rdzewienie i scieranie sie podajnika slimakowego (ktory zazwyczaj jest stalowy, a jak wiadomo: woda+stal+ powietrze nie daje za dobrych wyników)
Popiol powstaly po spalaniu eko- groszku wyglada jak z grilla wiec nie ma potrzeby magazynowac  go w osobnym pomieszczeniu. Jedyny problem to odbiory, badz wizyta kominiarza, ktory może sie do tego przyczepic.
Pozdrawiam

7

Zamierzam zakupić kocioł firmy SAS 23 kW na eco groszek, proszę o jakies porady, opinie, ile trzeba eco groszku na opał przy powierzchni użytkowej 180 m2, ewentulane jakieś doświadczenia przy eksploatacji takiego pieca, jego ustawienia, obsługa, wady i zalety. bardzo proszę o odpowiedź. Pozdrawiam.

8

mam problem z piecem na eko groszek firmy elektromet  potrzebna mi jest procedura wejścia i ustawień serwisowych czy moge liczyć na pomoc

9

Witam, mam pytanie dot. kotłów na eko-groszek, jak wygląda eksploatacja latem? Jak spisują się kotły dwufunkcyjne oraz jednofunkcyjne z podgrzewaczem pojemnościowym?

10

a moze ktoś uzywa kotła firmy Fakora z Łodzi ?, jak sie sprawuje?
marek

11

Witam, rozważam kupno kotła żeliwnego. Wychodzi mi,że najlepsze to klimosz i r-eco. A może stalowy cichewicz nowej generacji? Czy ktoś miał do czynienienia z tymi kotłami? Za odpowiedź dzięki.

12

Witam, rozważam kupno kotła grzewczego z podajnikiem paliwa firmy MARKUS COMPAKT na eko- groszek. Proszę o ewentualne uwagi co do typu tego kotła. Ile potrzeba eko gorszku na sezon grzewczy przy powierzchni 180m2 ? Czy jest możliwość spalania w tym piecu węgla. drzewa ewentualnie śmieci?  Z gory dzieki za odpowiedz!!!

13

Witam, ogrzewam dom o powierzchni 300 m.kw. kominkiem z płaszczem wodnym. Na parterze jest ogrzewanie podłogowe, na pietrze grzejniki. Ciepła woda również jest podgrzewana w kominku, zimą i latem. Ubiegłej zimy i latem ogrzewałem piecem gazowym na gaz z butli 2500 litrów (Shellgaz),lecz koszt przekroczył moje najgorsze koszmary. W celu obniżenia kosztów zamierzam zamontować kocioł na eko-groszek, który ogrzeje mi wodę przez cały rok.
Bardzo proszę o pomoc w wyborze kotła, a przede wszystkim proszę doświadczonych użytkowników o informację ile eko-groszku zużyję na ogrzanie domu o pow. 300 m.kw. w sezonie grzewczym? jaki jest koszt zakupu 1 tony tego paliwa? czy zdarzają się duże problemy z piecami? Z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam.

14

Na stronie www.ekogroszekpakowany.pl są tabele oszczędności i proporcji ogrzewania ekogroszkiem i innymi źródłami. Ważne żeby kupować dobry groszek bo badziewi na rynku nie brakuje. Ja biore od tego gościa ze śląska i jestem pewien jakości.  Moim zdaniem najlepszy ekogroszek jest z kopalni Kazimierz Juliusz, zero popiołu i idealne spalanie, pozatym jak kupowalem inny to spalalem ponad 5t na rok teraz spalam nie cale 3t (piec funke silver 25KW).

15

TO PRAWDA Z KAZIMIERZA JULIUSZ JEST NAJLEPSZY EKO GROSZEK, NAJWAŻNIEJSZE ŻEBY KUPOWAĆ DOBRY EKO, NAJLEPIEJ PAKOWANY ŻEBY ŻEBY NIE WIETRZAŁ. Z KAZIMIERZA JEST DROGI ALE W SUMIE I TAK TANIEJ WYCHODZI NIŻ NAJTAŃSZY BO SPALA SIĘ GO NAWET 50% MNIEJ NIŻ INNYCH, WIEM BO TESTOWAŁEM JUŻ CHYBA KAŻDY. CO DO PIECÓW TO POLECAM NAJBARDZIEJ TE WYKONANE Z NIERDZEWKI BO TE Z CASTORAMY LIPNE SĄ. POZDRAWIAM

16

NA 300m2 spalisz ok 6t, tak myślę bo ja na 230m2 (dom docieplony) spalam 5t na rok (ciepła woda w lato) Co do węgla to oczywistą oczywistością jest że kupuje się tylko z Kazimierza Juliusza i tylko pewny, mogę polecić dostawcę Ekoelmy telefon 507-449-339 jest dość znany dostawca chyba obecnie jeden z niewielu uczciwych.

17

To prawda, że Ekogroszek Pieklorz ma najlepszą renomę w Polsce ale pojawiły się inni dostawcy ekogroszku o bardzo dobrych parametrach i co ciekawe z bezpłatną dostawą. Sam kupiłem w www.grzejtanio.pl w cenie 690 zł za 1 tonę i okazało się, że pali się dobrze tak, że domówiłem na cały sezon. Węgiel był ładnie spakowany w worki po 25 kg i co istotne był dokładnie odważony. Jedynym minusem jest to, że trzeba czekać około 2 tygodnie na realizację zamówienia.

18

Brednie wciskacie że aż się rzygać chce. Dziwię się że ktoś się na to jeszcze łapie.

19

trojan napisał/a:

Brednie wciskacie że aż się rzygać chce. Dziwię się że ktoś się na to jeszcze łapie.

Jak nie interesuje Cię ten temat to nic nie pisz . Nie znasz się na tym i tyle .

20

Ja w zimę palę eko groszkiem i jak na razie moim zdaniem to paliwo najbardziej się opłaca .Zobaczymy co będzie dalej .

21

Mój znajomy ma piec na ekogroszek (moc kotła 17kW). Instalator podał mu optymalne ustawienia na czeski ekogroszek:
czas podawania 20s
czas przerwy 75 s
moc dmuchawy  25%
przysłona dmuchowa otwarta na 1cm.
Czy ktoś może to zweryfikować?

22

Doradzilibyście coś w kwestii wyboru kotła? Opał to głównie eko groszek, ale chciałbym spalać też inne paliwo - zawsze to wygodniej jak coś tańsze będzie. Powierzchnia domu 150mkw, nowo wybudowany (2010 r.), ocieplony.

23

Ja mam kocioł EKOWITT - tłokowy HADES LUX z możliwością spalania eko groszku, węgla, zbóż, miału i drewna. Sprawuje się b. dobrze, zero problemów, w zasadzie kocioł obsługuje się sam, hehe. wink Mam panel pokojowy, w dodatku zbiornik na opał jest bardzo duży (170kg), więc obsługa pieca zajmuje naprawdę mało czasu. Polecam, bo warto, inwestycja na długie lata.

24

U mnie w pracy mamy kocioł na eko-groszek od firmy Witkowski model z podajnikiem ślimakowym KMB-RP. Można dokupić sobie sterownik i wtedy kocioł pracuje prawie bezobsługowo.