1

Odp: czym zlkiwidować wilgoć?

Mam straszne zyski wilgoci w kwiaciarni????
czy zwykłą klimą dam rade czy potrzeba jakiegoś innego urządzenia ????
Prosze o podpowiedzi

Pozdrawiam

2

Witam Większość klim ma funkcję osuszania powietrza więc można by zaryzykować.NIestety nie znam wydajności.Napewno wiecej informacji otrzymasz zadając to pytanie na forum klimatyzacja.pl Pozdrawiam

forum.ogrzewnictwo.pl

3

Proponuję zastosować osuszacze. Mają one wiele zalet np:

- długotrwała żywotność z równoczesnym utrzymaniem zadanej wydajności

- nie dopuszcza do rozwoju bakterii na ściankach kanałów powietrznych (rotory osuszaczy są bakteriostatyczne i posiadają zdolność samooczyszczania).

4

Ja również uważam , że w Twojej sytuacji ,lepszym rozwiązaniem będzie zakup....................

Proszę o przestrzeganie regulaminu
Dziękuję-pozdrawiam
Admin

Ostatnio edytowany przez jowisz (2011-08-09 11:47:30)

5

Witam.
Ja bardzo długo walczyłem z wilgocią w garażu.
Ściany i samo powietrze było po prostu okropne..
W moim przypadku, skończyło się to przebudowaniem garażu na ten rodzaj: [REKLAMA]
Jednak osuszacze faktycznie są dość dobrym wyjściem w dzisiejszych czasach...

6

Z osuszaczami jest tego typu problem, że mają zaporowe ceny. Znajdziecie to ustrojstwo w cenie niższej niż tu [reklama]? Mi się to nie udało, a szukałem również po ogłoszeniach z używanym sprzętem. Myślę nad tym, czy by nie wypożyczyć osuszacza, okazuje się że są firmy, które oferują takie usługi.

7

osuszacze są skuteczne, ale bardzo drogie.  sam walcze z wilgocią w piwnicy ale to chyba walka przegrana z góry

8

To zależy co ją powoduje. To dom prywatny czy mieszkanie w bloku. Jeśli to drugie, to powinno się to zgłosić do zarządcy wspólnoty, bo przyczyna może leżeć w niedoróbstwie dewelopera. U nas na przykład deweloper schrzanił izolację tarasów i stąd wszystkie mieszkanie na parterze walczą z grzybem na ścianach... Obecnie sądzimy się z deweloperem, bo nie wywiązał się z napraw gwarancyjnych.
Odnośnie osuszacza, w naszym przypadku sprawdza się świetnie. Pożyczyliśmy od teściów takie wielkie ustrojstwo i ściany są już dużo mniej wilgotne. Osuszacz niestety musieliśmy oddać, dlatego ja chcę kupić na własny użytek. Znalazłem nawet taki w przystępnej cenie [...], ale nie wiem jak z jego skutecznością. Czy to możliwie, że sprzęt na kilka patyków i 800 zł działał tak samo?

9

Ja cały czas walczę z wilgocią w mojej piwnicy. Jakiś czas temu zainstalowałam osuszacze i widzę, że nastąpił jakiś przełom w walce w wilgocią. Sporo pieniędzy wydałam na te osuszacze, więc mam nadzieję, że w pełni rozwiążą problem. Jak na razie wszystko zmierza w dobrym kierunku.

10

Oni pomogą zlikwidować wilgoć raz na zawsze .....Najlepszym obrońcą jest atak .

11

Obecnie prawie wszystkie klimatyzację mają dodatkową funkcję grzania więc może to dać radę jednak najlepiej z wilgocią dają sobie radę osuszacze powietrza. Jeśli ktoś nigdy nie słyszał o osuszaczach polecam zobaczyć stronę [reklama] Można też wynająć takie urządzenia, ale nie opłaca się to jeśli problemy z wilgocią pojawiają się regularnie.

Ostatnio edytowany przez bastian (2014-11-12 19:48:30)

12

Faktycznie nie ciekawie hmm Ja walczę jedynie z wilgocią w nieocieplonym domu. Staram się dobrze ogrzewać pomieszczenia, ale to nie wystarcza, wstawiłam więc pochłaniacze wilgoci, małe, ale póki co sobie radzą i pomagają. Ale nie wiem co bym zrobiła jakbym miała walczyć w większym pomieszczeniu...