1

Temat: Zestawienie w Arcadii jak przesłać do worda?

Witam od jakiegoś czasu robie projekty w nakładce Arcadia do instalacji grzewczych i raport mogę zapisać i otworzyć potem w wordzie, podobno jest taka opcja z zestawieniami ale nie wiem gdzie to jest, czy mógłby mi ktoś pomóc? Drugie pytanie czy da się z zestawienia znaleźć urządzenie na projekcie? Dzięki z góry za pomoc

2

Odp: Zestawienie w Arcadii jak przesłać do worda?

Ja robię instalacje gazowe i wodociągowe na tym programie i wykorzystuje go głównie do obliczeń, aksonometrii i oczywiście zestawień materiałów.
Jak robisz projekty na Arcadii to aż mi się nie chce wierzyć, że nie umiesz się posługiwać zestawieniami.
Tak jak inne elementy instalacji trzeba zaznaczyć element. Nalezy w tym przypadku kliknąć na ramkę wstawionego zestawienia i tam w oknie wybrać odpowiedni guzik: rtf otworzy worda, a taki z czerwonym kwadratem to po wciśnięciu i najechaniu na wiersz zestawienie pogrubi go i po kliknięciu zaznaczy się na rysunku element w opisie wiersza.

forum.ogrzewnictwo.pl

3

Odp: Zestawienie w Arcadii jak przesłać do worda?

Dzieki kolego z Nieba mi spadłeś, takie proste to było a ja nie zauważyłam tej opcji,
To może jeszcze jedno pytanko do programu Arcadia, czy korzystasz z przesyłu danych to Arcadia termo? Ja tak zaczęłam projektować i zastanawiam się czy wystarczy mi to co mam czy musze dokupić ArCadia Architektura? Dużo mi pomoże?