Temat: Pompa Ciepla do CWU jako jedyne zrodlo energii

Witam!

Przede mna wymiana starego systemu ogrzewania CWU. Obecnie uzywam gazu tylko do ogrzewania CWU jednak moja Terma jest juz stara, nie wyrabia z zaopatrzeniem kilku punktow jednoczesniea poza tym jest juz jedynym urzadzeniem na gaz w domu - CO mam z sieci miejskiej. Patrzac na koszt nowego systemu gazowego ( zasobik i cyrkulacja) stwierdzilem ze chyba wolalbym  pozbyc sie instalacji gazowej z domu i wydac podobne pieniadze na cos wygodniejszego.

Zastanawiam sie nad zakupem pompy ciepla POW- WODA do CWU ze zintegrowanym zasobnikiem 250l z wezownica i grzalka elektryczna.Pompa stalaby w piwnicy i z niej czerpala powietrze. Piwnica ne jest ogrzewana ale i tak jest tam ok 10 stopni wiecej niz na zewnatrz.

Sek w tym, ze wiekszosc artykulow opisuje ze takie pompy daja ciepla wode latem podczas gdy zima woda podgrzewana jest przez wezownice zasilana z kotla do CO.
Ja niemam zadnego kola w domu - CO mam z sieci miejskiej.

Rozwazam teraz 2 opcje:

1) Wezownica w zasobniku pompy ciepla podlaczona by byla do sieci miejskiej. Czy takie cos jest w ogole mozliwe i z jakimi kosztami wiazalaby sie ewentualna modyfikacja wezla cieplnego? Dawniej w domu bylo ogrzewanie centralne i kociol.

2) Zima wode ogrzewalaby pompa ciepla wspierana przez wbudowana grzalke elektryczna. Najwiekszy znak zapytania to z jakimi kosztami za wode wowcas bym sie musial liczyc. Zakladam srednie dzienne zuzycie 200l.

Czy ktos wyprobowal ktores z rozwiazan i jak to wychodzilo w praktyce.

forum.ogrzewnictwo.pl