Temat: Co wybrać gaz-węgiel-drewno?

Zastanawiam się co wybrać ogrzewanie gazowe, na węgiel czy gaz?
Interesują mnie w tym temacie aż 4 wartości:
a) cena pieca/czy instalacji
b) cena samych materiałów ociepleniowych
c) dostępność materiałów
d) żywotność pieca/instalacji
e) łatwość w obsłudze
f)  dodatkowe prace przy ogrzewaniu (np. kawałkowanie drewna)

Chce sobie to zestawić w kolejności 1-3 np.
a)
gaz 1
drewno 2
węgiel 3

e)
węgiel 1
gaz 2
drewno 3
etc.

Ja nie bardzo się na tym znam dlatego proszę o pomoc!!!

2

Odp: Co wybrać gaz-węgiel-drewno?

Ja mam na węgiel ale to wszystko zależy od powierzchni domu i tego na co cię stać.

forum.ogrzewnictwo.pl

3

Ja mam gaz płynny ze zbiornika i dla mnie jest w porządku, nie muszę się martwić o sieć. Tak czy tak, na pewno już nie wróciłabym do węgla... big_smile

radek89 napisał/a:

Zastanawiam się co wybrać ogrzewanie gazowe, na węgiel czy gaz?
Interesują mnie w tym temacie aż 4 wartości:
a) cena pieca/czy instalacji
b) cena samych materiałów ociepleniowych
c) dostępność materiałów
d) żywotność pieca/instalacji
e) łatwość w obsłudze
f)  dodatkowe prace przy ogrzewaniu (np. kawałkowanie drewna)

Chce sobie to zestawić w kolejności 1-3 np.
a)
gaz 1
drewno 2
węgiel 3

e)
węgiel 1
gaz 2
drewno 3
etc.

Ja nie bardzo się na tym znam dlatego proszę o pomoc!!!

Witam,

Porównując instalację wykorzystującą węgiel, gaz lub drewno do wytwarzania energii cieplnej w budynku,  nieznacznie niższe koszty eksploatacji występują dla węgla oraz drewna niż w przypadku kotła gazowego. Istotną zaletą kotła gazowego jest jednak fakt, iż nie wymaga on praktycznie żadnej obsługi. Eksploatacja kotła węglowego wymaga z kolei czynności związanych z jego czyszczeniem oraz napełnianiem zbiornika zasypowego. Konieczne jest także przeznaczenie dodatkowego pomieszczenia na cele przechowywania paliwa węglowego, którego koszty wybudowania również powinniśmy uwzględnić przy porównywaniu kosztów inwestycji.
Przy wyborze rodzaju ogrzewania należy pamiętać również, iż jest to inwestycja na wiele lat. Bezobsługowość rozwiązania w takim aspekcie ma kluczowe znaczenie. W celu doboru najbardziej optymalnego rozwiązanie zachęcam do kontaktu pod numerem infolinii: 801 600 801.

Pozdrawiam,

5

patrząc co się dzieje w naszym kraju odnośnie ogrzewania i zakazów palenia węglem to lepiej wybrać gaz albo pompę ciepła czy jeszcze inne ekologiczne sposoby.

6

Dla mnie zdecydowanie gaz. Niestety, na razie mam ogrzewanie na węgiel i jest to bardzo uciążliwe. Wygląda jednak na to, że dyrekcja PSG, którą w moim regionie reprezentuje Dariusz Dumkiewicz ma w planach zaradzić temu problemowi, bo zostały poczynione jakieś kroki ku gazyfikacji także mojej gminy.

7

Każde z tych paliw ma swoje plusy i minusy. Gaz jest droższy, ale nie wymaga od Ciebie ingerencji. Oprócz oczywiście corocznego serwisu. Węgiel i drewno są tańsze, ale musisz raz na jakiś czas uzupełniać piec. No chyba że zainwestujesz w mega kozacki kocioł CO. Wtedy masz i ten problem z głowy.

------------------------------------------------
Sprawdzone ogrzewanie podłogowe Poznań

Ostatnio edytowany przez Damian91 (2018-11-26 12:29:40)

8

Kocioł co to serce domu jak zainstalujesz w jakiegoś zwykłego blaszaka pospawanego w stodole to nie oczekuj że unikniesz problemów z ciepłą wodą czy centralnym ogrzewaniem w najmniej spodziewanym momencie. Uważam że na rynku jest tylko jeden lider wszystkie kotły ma w 5 klasie i już w eko desing zresztą na ich stronie są wszystkie informacje: [reklama] mój szwagier zainstalował ich kominek, świetnie się sprawdza już żałuję że przeoczyłem montaż kominka w swoim domu ale mogę tylko potwierdzić defro oferuje naprawdę najlepsze kotły skąd wiem mam w kotłowni 20kw zero jakiegokolwiek przestoju, czyściutko w kotłowni zasyp raz w tygodniu  big_smile