Temat: Jaki kominek wybrać do domu 160m2

Witam.
Chciałbym, aby kominek był bardzo istotnym źródłem ciepła w moim domu. Jaki sprzęt najlepiej wybrac i jak wspomóc ten typ ogrzewania. Jakie technologie mogę zastosować, aby grzać wydajnie? Jak to by było z wymiennikiem ciepła? Czy się opłaca?

2

Odp: Jaki kominek wybrać do domu 160m2

http://ogrzewnictwo.pl/index.php?akt_cm … mp;cms=582

forum.ogrzewnictwo.pl

3

Na stronie MAKROTERMU znajdziesz kalkulator kosztów ogrzewania, i konfigurator ogrzewania. Mnie to pomogło rozwiać wątpliwości kiedy martwiłem się co wybrać przy budowie mojego domu.

4

Ja również polecam kominki z ..................... sam kupiłem z polecenia teścia i nie żałuję. Mają swoją ofertę w internecie smile 
Reklama - pozdrawiam Admin

5

Jan napisał/a:

Na stronie MAKROTERMU znajdziesz kalkulator kosztów ogrzewania, i konfigurator ogrzewania. Mnie to pomogło rozwiać wątpliwości kiedy martwiłem się co wybrać przy budowie mojego domu.

O widzę, że kolega też korzystał z usług tej firmy smile mnie nic innego nie pozostało jak podpisać się pod owymi słowami:) polecam również

6

Jeśli chcesz dom ogrzewać kominkiem, to wybierz odpowiedni płaszcz wodny. Kominek i jego obudowa jest w sumie bez znaczenia, jednak płaszcz to sprawa najistotniejsza. W internecie też ostatnio szukałem wkładów wodnych i znalazłem stronę producenta
Kontaktowałem się z nimi, ceny nawet przyzwoite, bardzo miła obsługa

Akurat tak się składa,że zajmujemy się kominkami zarówno z wkładem powietrza jak i wodnym,wiec chętnie pomożemy i doradzimy jeżeli wątek w dalszym ciągu jest aktualny.

8

Brestus napisał/a:

Witam.
Chciałbym, aby kominek był bardzo istotnym źródłem ciepła w moim domu. Jaki sprzęt najlepiej wybrac i jak wspomóc ten typ ogrzewania. Jakie technologie mogę zastosować, aby grzać wydajnie? Jak to by było z wymiennikiem ciepła? Czy się opłaca?

Jestem posiadaczką kominka zamkniętego z płaszczem wodnym i nie mogę na niego narzekać. kominki wodne [REKLAMA]Jako ogrzewanie domu sprawdza się bardzo dobrze. Jedyny minus jest taki że trzeba czyścić szybę ale są specjalne środki, króre pozwalają na szybkie i łatwe czyszczenie. Co do kominka otwartego to niewiele mogę powiedziec ale z tego to się wcześniej orientowałam to można go wykorzystywać tylko do jednego pomiesczenia.

I jak ostatecznie kwestia kominka,zdecydowałeś się już na któryś? Jeżeli tak to koniecznie daj znać na forum,jesteśmy bardzo ciekawi Twojej odpowiedzi i w dalszym ciągu służymy radą oraz pomocą.

10

Brestus napisał/a:

Witam.

Sprawdź jeszcze jaką ofertę posiada sklep internetowy [reklama] W sklepie internetowym zamówisz najlepsze systemy kominowe - rozwiązanie idealne dla osób poszukujących bezpiecznych, ekonomicznych i praktycznych technologii o wyjątkowej trwałości. W ofercie znajdziesz kominy do kominka produkowane z materiałów pochodzących od najlepszych producentów. Systemy kominowe to obecnie rozwiązanie powszechnie stosowane w budownictwie mieszkalnym. Ze względu na swoje liczne zalety, technologia ta w wielu aspektach przewyższa tradycyjne kominy murowane.

Ostatnio edytowany przez ynos89 (2017-10-30 16:00:09)

11

Brestus napisał/a:

Witam.

Wszystkim, którzy maja takie same pytanie polecam zajrzeć na https://kratki.com/pl/ogrzewanie-komink … temie-dgp/ gdzie jest schemat tego co w całej instalacji grzewczej z wykorzystaniem kominka jest potrzebne. Do tego jest wytłumaczona zasada działania takiego ogrzewania oraz w jaki sposób eksploatować kominek.  No i poruszają jeszcze kwestię jak to zrobić aby ogrzewanie kominkowe było maksymalnie wydajne. Tak więc uważam, że to będzie odpowiedź na zadane pytanie. A czy to się opłaca to sam musisz zobaczyć. Każdy raczej powie ci co innego w tym temacie