51

Odp: Czy inwestycja w pompę ciepła się opłaca?

U mnie bardzo dobrze się sprawuje pompa ciepła kraków raczej słynie z tego, że dużo mieszkańców takich używa. Najwazniejsze tylko by wykonaniem zajęła się porządna firma i na terenie małopolski polecam [reklama] cool Dobre pare lat w branży i dużo zadowolonych klientów a przecież o to chodzi.
I dokładnie - dużo zaoszczędzonej energii to faktycznie + smile

52

moonsin popularność pomp ciepła w małopolsce rośnie i to bardzo dobrze. rośnie też świadomość szkodliwości smogu i palenia węglem, więc jednak coś idzie do przodu. niedługo innego wyjścia nie będzie, bo w krakowie od 2020(?) nie będzie już można palić węglem

forum.ogrzewnictwo.pl

53

To prawda, coraz więcej tego. No i każdy jest zadowolony.

Ostatnio edytowany przez borys5h (2017-04-28 10:49:51)

54

Powiem tak, koszt samej instalacji pompy ciepła nie jest niski, ale za to jeśli chodzi o eksploatacji jest to jedno z tanczych rozwiązań grzewczych. Poza tym pompę ciepła można wykorzystywać jako klimatyzator, przez rozprężający i sprężający się czynnik roboczy.

55

Chłodzenie pasywne przy pompie ciepłą to jest na prawdę super opcja - pozwala korzystać z naturalnego schładzania pomieszczeń czynnikiem z dolnego źródła, oddającym ciepło do gruntu. Latem temperatura gruntu jest znacznie niższa od temperatury panującej w pomieszczeniach. Opcja chłodzenia pasywnego jest możliwa przy gruntowych i wodnych pompach ciepła.

56

Co to oznacza

57

to jest dokładnie odwrotność grzania pompą ciepła. polega na tym samym z tym, że zamiast grzać. chłodzisz. moduł może współpracować z ogrzewaniem ściennym lub klimakonwektorami.

58

Mieszkam w Irlandii 12 lat . w Polsce byłem przez 10 lat gwarancyjnym serwisantem Saunier Duval , Termet i pogwarancyjnym serwisantem Viessmann i  Buderus . Z pasji i wykształcenia elektronika i automatyka  także  serwis był dla mnie  prosty . W Irlandii od samego początku pracuje jako hydraulik i od samego początku montaż i serwis pomp ciepła różnego typu różnych firm . Było to bardzo popularne bo ''drogie'' a jak drogie to niby najlepsze. W przyszłym roku zaczynam budowę swojego domu w Polsce i oczywiście rozważam jaką opcję wybiorę . Na pewno nie pompy ciepła . Opisane tutaj na forum rewelacyjne parametry , sprawność , żywotność wydaję mi się że jest opisywana w większości przez ukrytych reklamodawców, reszta to chyba grupa która ''swoje chwali''. Nikt tego już tutaj w Irlandii nie montuję . Czy to szwedzka firma czy niemiecka czy jakakolwiek  , prawda jest jedna - sypia się !!! Awaryjność jest żałosna !!! Części po 10 latach pewnych firm - problem .  Od samego  początku projektowane przez inżynierów z wszystkimi założeniami jak ocieplanie bla bla bla  - efekt - klient po paru latach stwierdza że żałuję wtopionych pieniędzy . Moja opcja po 12 latach doświadczeń - kocioł gazowy kondensacyjny z gazem zimnym i solary na dachu z których klienci do tej pory są zadowoleni i montują. Pozdrawiam

59

Witam Was. Mam pewien dylemat i mam nadzieję, że uda się Wam rozwiać moje wątpliwości. Mam pompę Wilo Stratos PICO. Czy stosowanie mieszanki wodno-glikolowej jest dozwolone w tym przypadku? Jakieś 30-35% stężenia, instalacja grzewcza do domku więc żadnych minusowych temperatur.

Ostatnio edytowany przez clinton (2017-09-14 14:09:09)

60

mieszanka wodno-glikolowa stosowana jest przy gruntowych pompach ciepła. jeśli nie będą występowały ujemne temperatury, to nie jest ona w ogóle konieczna.

61

Zdecydowaliśmy się na popę ciepła tej firmy [reklama] w swoim domu. Co prawda niezbyt długo jesteśmy użytkownikami ale dotychczas nie było problemów. Dom nie jest duży więc jest ciepło chociaż podobno w bardzo dużych domach nie opłaca się taka inwestycja. wink

62

w sensie już grzejecie? wink oraz dlaczego nie opłaca się w dużych domach. im większa inwestycja [reklama], tym szybciej się spłaci, bo oszczędności są większe.

63

Opłaca się i tyle w temacie.

64

Na moim własnym przykładzie mogę przyznać, że jak najbardziej się opłaca. Pompa ciepła sprawdza się bardzo dobrze, choć sporo zależy od tego, jaki dokładnie rodzaj urządzenia mamy. U mnie jest to gruntowa pompa ciepła bezpośredniego odparowania od firmy Fonko. Wspominam o tej firmie bo jako jedyni zajmują się dystrybucją tego konkretnego rodzaju pomp, a w dodatku jest to polska firma, w przypadku której urządzenia robione są na zamówienie. Jeśli ktoś zastanawia się jakie ogrzewanie wybrać do swojego domu to według mnie warto wziąć taką opcję pod uwagę.

65

Według mnie instalacja pompy ciepła jest dobrym rozwiązaniem, ostatnio kupiłem jeszcze zbiornik [reklama] takie połączenie bardzo dobrze się sprawdza.