Temat: kominek czy koza?

Witam, Jestem zainteresowany kupnem powietrznego kominka lub kozy. Cały dom ma powierzchnię ok. 150 m2, ale ja chcialbym zeby kominek ogrzewal tylko 2 pomieszczenia (ok. 70 m2). Jakie urzadzenie proponujecie, jakiej mocy? jaki system dystrubucji powietrza? oczywiście duże znaczenie ma tez aspekt wizualny - zwlaszcza dla żony smile Liczę na fachowe doradztwo smile

2

Odp: kominek czy koza?

Proponuję kozę. Fajnie się prezentuje, ale to zależy w jakim stylu jest Twój dom wink

forum.ogrzewnictwo.pl

3

już zdecydowałem i już mam zamontowany wkład Nadia o mocy 7 kW. Na początku roku kupiłem i do tej pory wszystko jest ok, przyjechali do mnie z firmy, zamontowali, jestem bardzo zadowolony smile daje radę ogrzać te pomieszczenia, które chciałem... Pozdrawiam

4

Ta koza faktycznie ciekawie wygląda smile

5

Zdecydowanie kominek smile

6

Z kozą jest o tyle lepiej, że można ją postawić na środku pokoju i nie zawali go, ale będzie nieźle wyglądać. Mi się marzy taka podwieszana, ale patrząc na ceny, to trzeba będzie zadowolić się zwykłą wersją.

7

Osobiście uważam, że z dwojga lepszym wyborem będzie kominek. W końcu kominek może ogrzać bez większego problemu kilka pomieszczeń, koza zaś stanowi w większości przypadków jedynie lokalne źródło ciepła. Ja u siebie w domu zdecydowałem się na kominek i z perspektywy czasu wiem, że to była dobra decyzja. Przynajmniej nie muszę się stresować, ze niektóre pomieszczenia pozostaną nieogrzane. A przy okazji chciałem Was zapytać co myślicie o biokominkach? Żona bowiem namawia mnie, aby zamontować tego typu urządzenie w salonie.

8

Ja po rozmowie z różnymi sprzedawcami zdecydowałem się na nowoczesny piec wolnostojący. Wybrałem model ze sklepu https://kratki.com/pl/oferta/piece-wolnostojace/ Piece stalowe to urządzenia tworzone przy użyciu najnowocześniejszych metod obróbki. Nowoczesna forma pieców wolnostojących, tzw. kozy cieszy się nieustającym zainteresowaniem. Szeroki wybór modeli sprawia, iż idealnie komponuje się z każdym wnętrzem. Materiał stosowany do produkcji pieców determinuje również jego sytyl i wygląd. Konstrukcja pieców stalowych pozwala na wprowadzenie innowacji w postaci wykończeń z kamienia naturalnego, kafli oraz ceramiki ogniotrwałej, która absorbuje i akumuluje ciepło, a jednocześnie eksponuje ogień. Wybrałem ofertę sklepu kratki.com dlatego, że są oni znanym i cenionym producentem kominków, kratek oraz akcesoriów kominkowych. Dzięki dynamicznemu rozwojowi, wysokiej jakości i trwałości swoich produktów, firma szybko znalazła się w czołówce firm kominkowych w Europie.