Temat: rekuperacja

Czytam różne wątki na temat wentylacji mechanicznej oraz rekuperacji i nie wiem co o tym wszystkim myśleć. W różnych wątkach napotykam się na różne często sprzeczne opinie, a to na temat przekrojów kanałów, a to na temat wyliczenia zapotrzebowania wymiany powietrza.
Czy ktoś z forumowiczów może wyrazić opinię co powinienem/mogę zmienić wraz z uzasadnieniem tej opinii?

Ostatnio edytowany przez doprawdy (2014-07-06 12:31:08)

2

Odp: rekuperacja

wszystkiego na temat rekuperacji dowiesz się [reklama]

Ostatnio edytowany przez lolek112 (2014-09-15 09:23:31)

forum.ogrzewnictwo.pl

3

rekuperacja ... oni odpowiedzą na wszystkie pytania ...............

4

Wszelkie akcesoria do rekuperatorów jak i same rekuperatory czy wszelkie inne wiatraki kupisz na [reklama]  jest tez tam dział z poradami więc może znajdziesz odpowiedź na swoje pytanie, ew. napisz do nich, zapewne Ci pomogą w doborze całego sprzętu .

Ostatnio edytowany przez Twolik (2015-01-09 13:27:12)

5

Najlepiej poszukaj informacji u serwisów zajmujących się tego typu rzeczami. Na forach internetowych czy stronkach możesz łatwo trafić na niesprawdzone informacje a w serwisie pozyskasz informacje od fachowców. Spokojnie możesz pytać firmę z Tarczyna, szybko udzielają porad.

Ostatnio edytowany przez compas (2015-02-10 09:44:24)

6

masz sporo ciekawych informacji.

7

Porozmawiaj ze specjalista. Na pewno ci cos doradzi.

8

Tutaj sobie poczytaj o różnych systemach wentylacji.

9

Ja jestem właścicielem dość dużego sklepu odzieżowego i zakupiłem dobry sprzęt z montażem, gwarancją i serwisem co pół roku. No i z ludźmi da się porozmawiać, a nie wszędzie tak się da  smile

10

Rekuperacja jak najbardziej może się sprawdzać, ale warto zainteresować się systemem, który będzie sprawdzał się w tym przypadku najlepiej. Osobiście mogę polecić [reklama]– ogrzewanie nadmuchowe nowej generacji, które pozwala na szybkie ogrzewanie oraz ochłodzenie powietrza w domu – w zależności od potrzeb. Dzięki specjalnym czujnikom, [reklama] jest również w stanie samodzielnie sterować temperaturą w domu, dzięki czemu my sami możemy cieszyć się bardzo dużym komfortem. System posiada również w sobie wentylację, przez co jakość powietrza zawsze będzie na najwyższym poziomie.

11

doprawdy napisał/a:

Czytam różne wątki na temat wentylacji mechanicznej oraz rekuperacji i nie wiem co o tym wszystkim myśleć. W różnych wątkach napotykam się na różne często sprzeczne opinie, a to na temat przekrojów kanałów, a to na temat wyliczenia zapotrzebowania wymiany powietrza.
Czy ktoś z forumowiczów może wyrazić opinię co powinienem/mogę zmienić wraz z uzasadnieniem tej opinii?

Bo to wszystko są zmienne, które dopasowuje się indywidualnie. Dlatego jest tak wiele rozwiązań, typów ogrzewania, dystrybucji ciepła bo wszystko ma swoje wady i zalety, jeśli nie podasz konkretów to pisanie będzie w sumie bardzo ogólne. Akurat sama rekuperacja czyli odzysk ciepła to nie jest nic skomplikowanego, u mnie jest to jeden z elementów całego systemu, w prawdzie sam tego nie instalowałem tylko robili to faceci od [reklama] ale mniej więcej ogarniam jak to funkcjonuje.
Jeśli masz szczegółowe pytania jak to działa, to pytaj, bo nie wiem o czym pisać, a pisać można dużo tylko nie zawsze to co ktoś chce wink

Ostatnio edytowany przez Croto (2017-08-01 13:47:49)

12

dokładnie rekuperator sam w sobie, to nic skomplikowanego, ale musi współpracować z wentylacją mechaniczną! fajnym rozwiązaniem jest też chłodzenie pasywne, które przy pomocy pompy ciepła, schłodzi dom latem.

13

Zainstalowałem u siebie w domu rekuperację [reklama] jakieś 2 lata temu, przed zimą. Jestem bardzo zadowolony z działania tego rozwiązania. Nie tylko zaoszczędzam na kosztach eksploatacyjnych, ale również dzięki temu dbam o zdrowie moje i mojej rodziny.