1

Odp: Zbiorniki na gaz płynny

Tam, gdzie nie ma możliwości podłączenia gospodarstwa domowego do sieci miejskiej świadomi ekologicznie inwestorzy mają do wyboru pompy ciepła lub zbiorniki na gaz płynny. Instalacja pompy ciepła wiąże się z kosztownymi odwiertami i stosunkowo dużymi nakładami finansowymi. Natomiast zbiornik na gaz płynny to nie tylko ekologiczne, ale ekonomiczne rozwiązanie.

Wadą, z punktu widzenia zagospodarowania działki, będzie konieczność zaplanowania miejsca na zbiornik. Ale już i tu znajdziemy korzystne rozwiązanie w postaci zbiorników podziemnych lub zakopcowanych. Ziemię pokrywającą zbiornik można obsiać trawą. Trzeba jednak pamiętać, aby do jej koszenia nie używać kosiarki elektrycznej ani spalinowej, które mogłyby wykrzesać niepożądaną iskrę.

Zapraszam do dyskujsji.

Więcej informacji:
- Wielkości zbiornika
- Usytuowanie zbiornika
- Instalacja zbiornika
- Praktyczne i ekonomiczne rozwiązanie

2

Widać jak przez 3 lata od Twojego postu spadła cena pomp a wzrosła LPG...Co nie znaczy, że jakoś szczególnie namawiam do korzystania z pompy ciepła - sam nie mam. Ale gaz płynny do ogrzewania domu wydaje mi się rozwiązaniem nieekonomicznym.

forum.ogrzewnictwo.pl

3

Względy ekonomiczne zależą od punktu odniesienia. Biorąc pod uwagę wszystkie inne korzyści, to nie widzę lepszego rozwiązania, a mam zbiornik przydomowy już od ponad roku.

Ostatnio edytowany przez hania78 (2015-09-11 12:19:24)

4

a taki zbiornik lepiej kupić czy wydzierżawić?? I są jakieś wytyczne jeśli chodzi o umieszczenie na posesji??