Temat: Odkurzacz centralny - czy warto

Słyszałem różne opinie na temat [reklama] i zastanawiam się czy warto go kupić. Jakie są w ogóle koszty? Czy może być zamontowany w kotłowni, bo to jedyne pomieszczenie gospodarcze w domu. Garaż mam oddzielnie.

Ostatnio edytowany przez doprawdy (2014-07-02 13:31:16)

2

Odp: Odkurzacz centralny - czy warto

Bardzo solidna firma. Wykonywali u mnie ocieplenie oraz montaż odkurzacza centralnego. Co prawda doszło do jednej awarii, ale wszystko naprawili zgodnie z gwarancją. Polecam.

forum.ogrzewnictwo.pl

3

Odkurzacz centralny, nie zamontowałem i uważam że jest to przerost treści nad formą .Jak mam ciągle biegać do piwnicy po 7 m rury to lepiej kupić zwykły i nawet jak  się zepsuje dziesięć to i tak będzie taniej niż centralny.

4

hahah Amfan dobrze wytłumaczone. dla mnie to jedynie chyba fanaberia. wolę nawet mieć dwa odkurzacze - jeden na piętrze a jeden na parterze i też taniej bedzie wink

5

Zgadzam się że to fanaberie. Jak się taki odkurzacz zatka to będzie problem

6

Póki co odkurzacze centralne są jeszcze na tyle niedopracowane, że w praktyce się nie sprawdzają. Lepsza klasyka:)

7

Widziałam podobny u znajomego. Fajne rozwiązanie. Sama się zastanawiam:)

8

To się może przydać, ale jak masz duuuży dom, bo ta długa rura faktycznie może nie być poręczna. Myślę, że najlepsze zastosowanie ma przy dużych powierzchniach  wink

9

Dla mnie największą wadą odkurzacz centralnego jest jego cena. Normalny model kosztuje ok. 5-7 tyś zł. to bardzo dużo, biorąc pod uwagę fakt, że nawet najdroższe odkurzacze przenośne (mercedesy w swojej klasie) kosztują maksymalnie 3-4 tyś zł. niestety, taka jest cena i producenci ją utrzymują od wielu lat. powstają więc dwa pytania: czy faktycznie warto dopłacić? I za co tak naprawdę płacimy?

10

Ja tam nie uważam, że są one warte swojej ceny. Już lepiej zainwestować w odkurzacze, które same jeżdżą i odkurzają. Cenowo jest taniej, a i człowiek mniej się namęczy. Oczywiście takie odkurzacze centralne przydają się w jakiś biurach, ale jeśli chodzi o dom to moim zdaniem nie ma sensu w nie inwestować.