1

Odp: Ogzewanie podłogowe w bruzdach ?

Witam ,
Zalałem już posadzki w mieszaniu  a traz doszedłem do wniosku że przdało by się dogrzanie posadzki w korytarzu . Korytaż jest w ktałcie litery L i jes szeroki na dwa metry rozdzielacz jest po środku każde ramie ma pocztery metrymdługości .Pomyślałem żeby w każdym ramieniu naciąć rowki buzdownicą  w kształcie ltługiej litery W oczywiście z poszeżeniem na wygiecia pod rurki podłożyć styopian lub przeciętą na pół otuline ( powinienem po nacięciu
dostać się do 8cm warstwy styropianu) .Na celu mam dogrzanie płytek a nie
ogrewanie podstawowe bo takie już jest.
jak myślicie będzie to grzało czy studziłowodę w układzie ?

pozdrawiam,
Czarek

2

Witam
Każdy dodatkowy obiekt to zapotrzebowanie na większą energię, więc to w pewnym stopniu też będzie chłodziło instalację, ale przy dodatkowej porcji energii będzie ok.

A czy takie ogrzewanie podłogowe wypali to nie wiem, bo maksymalna odległość przewodów rur od siebie to około 25 cm a optymalna 15 cm. Jeśli Ci się uda zrobić bruzdy i wyprofilować w nich rury to będzie to spranie działało.

forum.ogrzewnictwo.pl

3

Myślę, że płytki będą najlepsze

4

Płytki najlepsze, bo co? Bo najpopularniejsze, ale pod panele też się montuje - tradycyjnie i funkcjonalnie:)

5

Takie dywagacje wiadomo, że przepuszczalność ciepła jest inna w przypadku płytek i paneli, ale różnice są na tyle małe, że nie sądze, że to powinno decydować, co należy wybrać? To już kwestia indywidualna. [reklama] - jakbyście szukali znajdziecie dobrej jakości izolacje i materiały pod panele czy płytki przypominam bo wiele osób zapomina to, ze wybierzecie najlepsze płytki, a dacie złą izolacje zepsuje cały efekt.