Temat: Kierunek rozwoju - podnoszenie kwalifikacji

Witam,

Jestem na ostatnim roku Energetyki w specjalności "Energetyka Cieplna, Chłodnictwo i Klimatyzacja". Jestem generalnie osobą ogarniającą wszystkie przedmioty/zagadnienia przedstawiane na studiach, a nowe wiadomości, wyzwania nie stanowią dla mnie nigdy problemu.

Ostatnimi czasy zacząłem interesować się rozwijaniem swoich kwalifikacji, zdolności, konkretnych praktycznych umiejętności. W związku z tym zdecydowałem się pogłębić wiedzę z branży, w której odbywam specjalność.

Chciałbym prosić ludzi bardziej doświadczonych, pracujących na co dzień w zawodzie o poradę jakie kursy warto zrobić? Z jakimi programami warto się zapoznać? Może jakieś ciekawe poradniki, książki etc. ? Chętnie podjąłbym również pracę dodatkową ( taką, którą można wykonywać w domu lub wybrane dni tygodnia + weekendy ze względu na naukę ) w kierunku jednak o to trudno.

Bardzo lubię liczyć, wykonywać obliczenia np. cieplne, może audytorskie ? W tym też kierunku raczej chciałbym się rozwijać. Póki co znalazłem kursy w Warszawie zapoznające z obsługą programu revit w branży HVAC.

Oraz kurs Revit'a online.

Oczywiście podstawy programu AutoCAD są mi znane. Pracowałem również na ArcadiaTermo ( ale tylko pobieżnie ). Ostatnio także zaprojektowałem wg. poradnika online ogrzewanie podłogowe i konwekcyjne dla domku jednorodzinnego w programie do doboru Sankom. Są to tylko drobne zahaczenia o temat. Chciałbym się rozwijać konkretnie i zdobywać rzetelną wiedzę i umiejętności.

Proszę o porady!

Ostatnio edytowany przez spawel92 (2016-12-18 17:13:12)

forum.ogrzewnictwo.pl