1

Temat: Kominek otwarty?

Co sądzicie o takim rozwiązaniu? Jakiś czas temu u znajomych widziałem takie rozwiązanie i bardzo mnie to zastanowiło. Dodam, że w pokoju nie było zadymienia, a z kominka można było korzystać jak z paleniska. Co o tym sądzicie? To rozsądne rozwiązanie?

Odp: Kominek otwarty?

Ma to swój urok,jednak podczas rozpalania każdorazowo będzie dużo dymu,po prostu pobrudzi sie połowa pokoju,wiec to zasadniczy minus w przypadku kominka otwartego.

forum.ogrzewnictwo.pl

3

Pod względem wizualnym bardzo mi się podoba.
Ale zanim sama bym się zdecydowała na taką opcję, wolałabym wiedzieć, jak się to sprawdza w praktyce.

4

Równiez podobają mi się takie kominki, jednak chyba nie zdecydowałabym się na takie rozwiwązanie w moim domu. Bałabym się o brud, który mógłby się wydobywać z kominka.

5

Niestety posiadanie kominka często niesie za sobą ryzyko zabrudzenia. Dlatego warto pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które mogą nam pomóc zapobiec zabrudzeniom. Przede wszystkim należy pamiętać o tym, aby do palenia wybierać wyłącznie dobrej jakości, suche drewno. Mokry opał obniża temperaturę spalania, co prowadzi do nieestetycznego osmalenia wnętrza kominka. Ważne jest również to, jakim drewnem palimy. Ze względu na dużą ilość żywicy, która również może zostawiać brzydkie plamy, niewskazane jest bowiem stosowanie drewna iglastego (świerkowego czy na przykład jodłowego). Ponadto trzeba pamiętać o zadbaniu o odpowiedni dopływ powietrza do paleniska kominka, a także o dobry ciąg. Zbyt szczelne domknięcie szybra spowoduje przyduszenie ognia i zwiększenie okopcenia

6

Niekoniecznie jestem przekonana do kominka otwartego. Po pierwsze dlatego, że jak już wspomniał ktoś wcześniej - mnóstwo dymu przy rozpalaniu, zwłaszcza jak na zewnątrz potwornie wieje (wiem co mówię). Poza tym, jak masz w domu małe dzieci to już w ogóle zapomnij o otwartym kominku bo pożar murowany przy pierwszej zabawie bez nadzoru smile

7

Cóż ja również zastanawiam się nad kupnem kominka otwartego. Jeżeli o mnie chodzi odwiedziłem kilka sklepów internetowych i zatrzymałem się na dłużej w Vector. Teraz się zastanawiam nad tym czy te kominki, które tu oferują, są warte swojej ceny? Bo niestety nie znam się na kominkach, więc wole dopytać.