1

Temat: Czy możliwa jest budowa domowej elektrowni?

Witam. Po kolejnym rachunku za ogrzewanie zaczęło mnie coś zastanawiać. Czy możliwe jest wybudowanie własnej elektrowni geotermalnej? Mieszkam koło Jeleniej Góry więc tereny są do tego odpowiednie. Czy ktoś słyszał o czymś takim? Jakie są koszty? Jaka jest możliwa moc? smile

2

Odp: Czy możliwa jest budowa domowej elektrowni?

Witam. Po kolejnym rachunku za ogrzewanie zaczęło mnie coś zastanawiać. Czy możliwe jest wybudowanie własnej elektrowni geotermalnej? Mieszkam koło Jeleniej Góry więc tereny są do tego odpowiednie. Czy ktoś słyszał o czymś takim? Jakie są koszty? Jaka jest możliwa moc? smile

Najlepiej zapytać O. Rydzyka on to wie ile na to potrzeba środków
Mini geotermie mamy w pompach ciepła
na 100 m2 domku  to koszt około 50 000 zł
lepiej wygląda wiatrak: koszt około 10 000 zł za 1kW
oczywiście nie zawsze wieje ale mamy prąd

Najciekawsze rozwiązanie to zamieszkać w starym młynie wodnym... zakup turbiny to może około 30 000 zł
i oprócz wspaniałej przyrody wokoło mamy prąd... ale trzeba trochę włożyć pieniędzy

Nic nie jest tanie na krótką metę zawsze długo trzeba czekać na efekty
Pozdrawiam

forum.ogrzewnictwo.pl

3

Młyn to bardzo kusząca propozycja. Dziękuję za przybliżenie tematu i widzę, że sporo wyliczeń mnie jeszcze czeka

4

Jak widac, znowu wysokie koszty. Tak nas właśnie zachęcają do korzystania z przyjaznych srodowisku zrodel energii.

5

Powiem szczerze, że nigdy nie wpadł mi do głowy pomysł z własną elektrownią geotermalną! Dlatego jak znajdziesz chwilę to odezwij się, bo ciekawość mnie zżera czy wypaliła twoja koncepcja

6

No bardzo fajny pomysł

7

z 'domową elektorownią' to najbardziej mi się kojarzy energia z paneli fotowoltaicznych, którą możesz w nadwyżce sprzedawać i potem odkupić np zimą także łącznie zysk potrafi być dosć wymierny

8

spichu napisał/a:

Jak widac, znowu wysokie koszty. Tak nas właśnie zachęcają do korzystania z przyjaznych srodowisku zrodel energii.

Wysokie koszty, które się potem przecież zwracają...

9

wysokie koszty czego? inwestycji? kilka lat i jesteś do przodu z każdym rachunkiem. jak koszta cię zjadają, to są dofinansowania.

10

Przy takich inwestycjach trzeba być po prostu cierpliwym wink

11

=rozumiem, że poprzez domową elektrownię rozumiesz instalacje fotowoltaiczną? no bo przecież wiatraka obok domu nie postawisz..