1

Temat: Bardzo proszę o ocenę schematu.

Bardzo proszę o ocenę schematu.
Kocioł z podajnikiem na ekogroszek moc 16kW, dwie drabinki w łazienkach i grzejnik w garażu do tego reszta tzn. 150m2 jest w podłogówce podzielona na dwa rozdzielacze jeden na dole drugi na poddaszu (po 8 pętli każdy). W kotłowni zbiornik na CWU.
Układ ma pracować jako zamknięty, zabezpieczony dodatkowo zaworem DBV1.
Moje pytania poza poprawnością schematu to:
1)    Gdzie zamontować ciśnieniowy zawór bezpieczeństwa
2)    Czy jedna pompka do tych 3 grzejników i dwóch rozdzielaczy wystarczy, a druga do ładowania zasobnika (jeżeli tak to jaką pompkę wybrać, jeżeli nie to gdzie dołożyć drugą) rozważam pompkę Wilo Pico - kwestia modelu
3)    Jako zawór 3d chciałbym zamontować ZAWÓR TERMOSTATYCZNY MIESZAJĄCY taki z nastawą temperatury – czy spełni on swoje zadanie?

z góry dziękuję za pomoc

pozdrawiam

Post's attachments

schemat co - forum pop1.jpg 25.93 kb, nigdy jeszcze nie pobrano pliku. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.

2

Odp: Bardzo proszę o ocenę schematu.

Witam , Tak na początek to zgodnie z PN kotły na paliwa stałe do 50 KW powinny być montowane w układzie otwartm, dopuszcza sie układ zamkniety ale przy zastosowaniu chłodnicy schładzającej układ . Zawór bezpieczeństwa i zawór DBv1 nie jest wystarczajacym zabezpieczeniem . Jeśli chodzi o pytanie 2 to potrzebujesz dodatkowej pompy do rozdzielaczy ogrzewania podłogowego która powinna być zamontowana za zaworem mieszajacym do podłogówki (może być termostatycny) , zawór trójdrożny do grzejników powinien być przelotowy sterowany ręcznie lub za pomocą siłownika sterowanego pogodówką .pozdrawiam TB.

forum.ogrzewnictwo.pl

3

Kotły ten typ winny być z otwartym układem wyrównawczym a co do pompy na rozdzielaczu obiegu to można lecz nie koniecznie ja mam 10 kaloryferów w tym dwa układy podłogowe na trzech rozdzielaczach i jednej pompie w piecu i nie narzekam jest bdb obieg zamknięty.

4

Schemat poprawiłem
będzie działał bez zarzutu jeżeli ktoś Ci dobrze dobierze pompy
i przemyśli średnice aby ich wysokość podnoszenia nie ustaliła poziomu wody w naczyniu wzbiorczym
powyżej poziomu Twojego Dachu

Myślę że usatysfakcjonuje to nawet najbardziej wyrafinowanego instalatora
to proste i niezawodne połaczenie ... tylko czasami trzeba podumać przy automatyce
bo zawór 3d i pompa dla podłogówki działa w funkcji temp. zasilania - wiec proste
A pompa krókiego biegu z zaworem zwrotnym działa jako funkcja temperatury powrotu
Więc kocioł będzie sterował tylko pompą zasilania CO i CWU
i pośrednio może sterować pompa krótkiego obiegu

Pozdrawiam
Czytaj i zmieniaj życie wokół siebie
Książki to wiedza która odżywa gdy się jej nie przenosi bezmyślnie na papier

Post's attachments

schemat popraw.jpg 129.87 kb, nigdy jeszcze nie pobrano pliku. 

You don't have the permssions to download the attachments of this post.